Legia Warszawa poza pucharami! Zadecydował jeden błąd!

Opublikowane 9 grudnia 2021, 20:46
0
0

Legia Warszawa kończy swoją przygodę z Ligą Europy. Na wiosnę polski zespół nie zaprezentuje się w Europie i teraz może skupić się na ratowaniu swojej sytuacji w Ekstraklasie.

Wojskowi musieli wygrać dziś ze Spartakiem Moskwa, aby awansować do fazy pucharowej Ligi Europy. To była rzecz wykonalna, zwłaszcza że Legia zdołała wcześniej zapunktować w Moskwie. Tym razem jednak Spartak zrewanżował się drużynie ze stolicy.

Obiecująco wyglądały pierwsze minuty spotkania, lecz Legia Warszawa nie zrobiła z nich żadnego użytku. W 17. minucie fatalny błąd popełnił Maik Nawrocki. Napierany przez jednego z graczy Spartaka chciał podać piłkę do Artura Boruca. Zagrał jednak zbyt lekko, co wykorzystał Zelimchan Bakaev.

Wojskowi byli zmuszeni gonić wynik, ale zamiast tego to Spartak zaczynał mieć więcej z gry. W 35. minucie mogło być już 0:2. Tym razem Legię uratował golkiper Boruc.

Po przerwie tempo gry zmalało. To nie było na korzyść Legionistów. Spartak skupił się bardziej na obronie korzystnego dla nich wyniku. Wojskowym ciężko było wykreować jakąś groźną sytuację. Najbliżej wyrównania byli w 84. minucie, kiedy to Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę bramki Spartaka. Czeski napastnik nie wykorzystał także karnego podyktowanego w końcowych sekundach meczu.

W drugim spotkaniu grupy C Napoli ograło na własnym obiekcie 3:2 Leicester City. Oznacza to, że z pierwszego miejsca awansuje Spartak Moskwa, Napoli zagra w 1/16 finału Ligi Europy, a Leicester zaprezentuje się w fazie pucharowej Ligi Konferencji.