sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaFame MMASzymon Kołecki zadebiutuje w FAME? Jest gotowy na walkę z Don Kasjo:...

Szymon Kołecki zadebiutuje w FAME? Jest gotowy na walkę z Don Kasjo: „Na punkty ciężko się spodziewać wygranej. Starałbym się skończyć przed czasem”

Szymon Kołecki w ostatnim wywiadzie przyznał, że jest otwarty na starcie z freak fighterem. Były zawodnik KSW nie ma problemu z tym, żeby zmierzyć się z „Don Kasjo”.

Kołecki nie jest aktualnie związany z żadną organizacją. Niedawno po 4 walkach w KSW zdecydował się na odejście z federacji z powodu nieudanych negocjacji w sprawie kolejnego pojedynku. Dostał bowiem ofertę walki z Tomaszem Narkunem, jednak nie był w stanie dogadać się z szefami KSW.

Trener Mirosław Okniński kilka dni po ogłoszeniu decyzji zawodnika zamieścił na Facebooku wpis, w którym zasugerował, że Kołecki być może zdecyduje się na walkę w FAME. Zdradził również, że na Kołeckiego stać jedynie dwie polskie organizacje.

Tak więc fighter albo dostanie dobrą ofertę od KSW, albo zadebiutuje w federacji freakowej. Jak zdradził prezes FAME, trwają rozmowy i organizacja jest jak najbardziej zainteresowana pozyskaniem Kołeckiego. Krzysztof Rozpara dodał, że na ten moment nie może zdradzić więcej szczegółów, ale raczej poznamy je niedługo.

Oznacza to, że Kołecki jednak zdecyduje się na FAME? W ostatnim wywiadzie dla FightSportPL przyznał, że jest otwarty na pojedynek bokserski z Kasjuszem Życińskim, który ma na swoim koncie walki z Normanem Parke i Marcinem Wrzoskiem.

Nawiązując do starcia z „Polish Zombie” były sztangista dodał, że próbowałby skończyć rywala przed czasem, lub musiałby posłać go na deski, gdyż w federacji freakowej sędziowie mogą dać zwycięstwo swojemu zawodnikowi.

– Widziałem, widziałem pojedynek Marcina Wrzoska i uważam, że Kasjusz dobrze boksuje. Natomiast ja nie jestem z tych, którzy się do jakiejkolwiek walki pchają. Żeby nie było gdzieś wyciągane, że ja bym chciał się gdzieś z Kasjuszem pojedynkować, lub na nim budować swój fame. Już byli tacy, co mi zarzucali, że na ich plecach chcę budować swoją rozpoznawalność.

– Także nie mam takich planów ani niczego takiego. Natomiast jeśli dostanę propozycję atrakcyjną finansowo, to ja mogę zaboksować w każdej możliwej formie z Kasjuszem. Ja mówiłem, że żadnej formy nie wykluczam i również takiej, jeżeli bym takową propozycję dostał.

– Ja rzadko robiłem sparingi bokserskie, aczkolwiek zdarzało mi się. Lepiej się czuję w grapplingu, czy w zapasach niż w walce z niezłym bokserem, a do takich zaliczam Życińskiego. Jest to przyzwoicie rozwinięty boksersko zawodnik. Natomiast nie miałbym żadnych obaw, czy jakiegokolwiek respektu. To są duże rękawice, wyszedłbym i wierzył w siłę swojego ciosu i umiejętność rozstrzygnięcia walki przed czasem.

Pewnie na punkty w organizacji freakowej, ciężko się spodziewać, żebym taką walkę wygrał. Raczej starałbym się ją zakończyć przed czasem albo rundy wygrywać nokdaunami. Nie mam żadnych oporów przed taką walką i całkowicie spokojnie bym do niej podszedł.

Źródło: YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.