(VIDEO) Tam był karny?! Ogromna kontrowersja w meczu Manchesteru City!

Opublikowane 11 grudnia 2021, 16:35
0
0

W meczu 16. kolejki Premier League Manchester City podejmował na Etihad Stadium Wolverhampton Wanderers. Obywatele wygrali 1:0, a bramka padła po dość kontrowersyjnym rzucie karnym.

Faworytami spotkania byli oczywiście gospodarze, którzy przewodzili grze, ale w pierwszej połowie nie byli w stanie potwierdzić tego bramką.

Wilki tuż przed przerwą straciły Raula Jimeneza, który szybko zarobił dwie żółte kartki. W końcowych minutach drugiej połowy w ogóle było więcej nerwowości niż gry, a kartoniki obejrzeli także Ruben Dias, Rodri i Ruben Neves.

W drugiej połowie przyjezdni musieli radzić sobie w dziesiątkę. Nic więc dziwnego, że Obywatele czuli się jeszcze bardziej pewni i coraz mocniej napierali na Wilki. Wynik tworzyć mogli już w 55. minucie, lecz strzał Gundogana wybił defensor gości.

Dziesięć minut później bramka dla Obywateli już padła. Stało się to po kontrowersyjnym rzucie karnym. Arbiter Jonathan Moss gwizdnął po rzekomym zagraniu ręką przez Joao Moutinho. Mimo pretensji przyjezdnych sędzia nie sprawdził tej sytuacji na wozie VAR. Polegał jedynie na podpowiedziach Andre Marrinera, który był odpowiedzialny za analizę całej sytuacji.

Decyzja o karnym została podtrzymana. Jedenastkę na bramkę zamienił Raheem Sterling. Cała sytuacja wywołała spore kontrowersje. Manchester City zdołał wygrać ten mecz 1:0.