sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaLosowanie Ligi Mistrzów powtórzone! Wszystko przez incydent z kulką Manchesteru United

Losowanie Ligi Mistrzów powtórzone! Wszystko przez incydent z kulką Manchesteru United

Organizatorzy losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów zaliczyli sporą wpadkę, przez którą całe losowanie zostanie powtórzone. Ty pierwszy taki przypadek w historii całego turnieju.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów nie mogą zagrać ze sobą kluby, które mierzyły się ze sobą w fazie grupowej, a także te, które reprezentują tę samą federację.

Dlatego też podczas ceremonii przygotowane są specjalne pojemniki z kulkami danymi klubów. Po wylosowaniu nierozstawionego zespołu do puli dobierane są zespoły, które zgodnie z zasadami mogą się zmierzyć z wcześniej wylosowaną drużyną.

Podczas doboru drużyn, które mogłyby zmierzyć się z Atletico Madryt, pominięty miał zostać Liverpool (ta sama grupa), Real Madryt (ta sama federacja) oraz Manchester City, który został wylosowany już wcześniej.

Jak się jednak okazało, organizatorzy do puli potencjalnych rywali Atletico nie dodali także Manchesteru United. Czerwone Diabły wypadły wcześniej jako rywal Villarrealu, co było kolejną wpadką, ponieważ zespoły te grały ze sobą w fazie grupowej i nie miały prawa wpaść na siebie w 1/8 finału.

Taki przebieg wydarzeń mógł wypaczyć wyniki losowania. UEFA będzie chciała naprawić swój błąd i powtórzy całą procedurę losowania. Ponowna ceremonia odbędzie się o godzinie 15:00

O godzinie 13 odbyło się także losowanie par 1/16 finału Ligi Europy. Z jego wynikami można zapoznać się pod TYM linkiem.

Źródło: Onet.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

High League 5 – wyniki ważenia NA ŻYWO!

0
Wielka gala High League 5 już jutro, tj. 10 grudnia o godzinie 20:00. Dziś otrzymamy przedsmak w postaci media treningu i oficjalnej ceremonii ważenia. Po raz ostatni zobaczymy spotkania face to face przed walkami, a w tym oczywiście Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs. Damian Janikowski, Alberto vs. Paweł Tyburski, czy Dawid Załęcki vs. Vaso Bakocević. High League 5 - wyniki ważenia NA ŻYWO.