niedziela, 14 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaMały świadek koronny wsypał lidera bojówki Lecha Poznań! "Olaf" zatrzymany w sprawie...

Mały świadek koronny wsypał lidera bojówki Lecha Poznań! „Olaf” zatrzymany w sprawie handlu narkotykami na dużą skalę

Jak informują polskie media, w tym Gazeta Wyborcza i Onet, za sprawą małego świadka koronnego policja zatrzymała lidera poznańskiej bojówki.

Wszystko zaczęło się od policyjnej operacji w Mosinie pod Poznaniem. Funkcjonariusze w lutym tego roku zatrzymali dwóch kibiców z bojówki „Young Freaks”. Wpadli na gorącym uczynku, gdyż akurat zajmowali się przeładowaniem narkotyków z ciężarówki do busa.

Policjanci zatrzymali podejrzanych i przeszukali pojazdy. Okazało się, że narkotyki zostały ukryte pod ważącą kilkaset kilogramów dostawą ogórków.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili i skonfiskowali ponad 250 kilogramów marihuany. Jej wartość została oszacowana na 10 milionów złotych.

Podejrzanym grozi 12 lat więzienia, jednak jak się okazało, jeden z nich zdecydował się na współpracę z organami ścigania i został małym świadkiem koronnym. W zamian za pomoc w rozbiciu grupy przestępczej będzie mógł liczyć na łagodniejszy wyrok.

Kibic o pseudonimie „Poczwara” według śledczych był narkotykowym kurierem. Poszedł jednak na współpracę i opowiedział o handlu na dużą skalę. Miał zdradził, że skonfiskowane w lutym narkotyki, to tylko jedna z wielu dostaw.

Dzięki „Poczwarze” policja przeprowadziła działania, w wyniku których zatrzymano kilka osób, w tym Mirosława O. znanego jako „Olaf”. Jest on liderem poznańskiej bojówki „Young Freaks”.

Potwierdzam jego zatrzymanie, ale w tej chwili nic więcej nie mogę powiedzieć – przekazał prokurator Jacek Szymanowski.

Nie wiadomo, jakie zarzuty prokuratura postawi zatrzymanemu. Mirosław O. ma już na koncie jeden wyrok. Po 11 latach procesowania, w lutym został skazany na 2 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności, w związku z handlem narkotykami oraz organizowaniem ustawek, m.in. z kibicami Motoru Lublin, Zawiszy Bydgoszcz czy Lechii Gdańsk.

Sąd odroczył wykonanie kary do marca 2022 roku. „Olaf” przed odbyciem wyroku dostał szansę na wyleczenie kontuzji, jaką odniósł na treningu. Skazany miał być operowany pod koniec października tego roku, a następnie przejść rehabilitację.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Onet

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze