Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

Strzelił gola dla reprezentacji i wyleciał z klubu! Co za historia gracza z Algierii

Opublikowane 17 grudnia 2021, 14:13
0
0

W Katarze rozgrywany jest obecnie, turniej FIFA Arab Cup. Przed kibicami jeszcze mecz o 3. miejsce i pojedynek finałowy. Obecnie wiele mówi się o półfinałowym meczu, po którym z klubu wyrzucony został reprezentant Algierii Youcef Belaili.

W fazie pucharowej udział wzięło 8 ekip. Katar w ćwierćfinale wygrał 5:0 ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Algieria miała trudniejszą przeprawę, ale zdołała ograć 3:2 Maroko.

Mecz Katar – Algieria sędziował polski arbiter Szymon Marciniak. Wynik spotkania w 59. minucie otworzył Djameleddine Benlamri. Kontrowersje zaczęły się od doliczonego czasu.

Marciniak do regulaminowego czasu doliczył 9 minut. Katar wyrównał w 97. minucie spotkania. Bramkę dla gospodarzy turnieju zdobył Mohammed Muntari. Polski sędzia konsultował jeszcze jej poprawność z wozem VAR.

Piłkarze do gry wrócili w 100. minucie. Pięć minut później Algieria otrzymała rzut karny. Do jedenastki podszedł Youcef Belaili. Strzał reprezentanta Lisów Pustyni wybronił golkiper Kataru, ale przy dobitce nie miał już większych szans.

Niedługo potem mecz został zakończony. Na polskiego sędziego spadła krytyka, za zbyt długie przedłużenie meczu. Początkowo miały być to 9 minut, a skończyło się na 19 minutach.

Co więcej, strzelec zwycięskiego gola Youcef Belaili dzień po spotkaniu dowiedział się, że jego obecny klub rozwiązał z nim kontrakt. Chodzi tu o katarski zespół Qatar FC. Czy to była “zemsta” za zwycięskiego gola? Tego nie wiemy, ale wiele na to wskazuje.

Źródło: Marca.com