Znów to zrobił! Robert Lewandowski pobił kolejny rekord!

Opublikowane 17 grudnia 2021, 22:19
0
0

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu z Wolfsburgiem. Dzięki temu Polak pobił rekord należący od prawie 50 lat do Gerda Mullera!

Napastnik Bayernu przystąpił do ostatniego tegorocznego spotkania w Bundeslidze z 42 bramkami. Tyle samo 1972 roku strzelił Gerd Muller. Robert mógł dziś go przebić i właśnie to zrobił!

Bayern przewodził grze, ale na listę strzelców wpisywali się Mueller Upamecano oraz Sane. Lewandowski na swoją bramkę czekał aż do 88. minuty. To właśnie wtedy wykorzystał dogrania Jamala Musiali. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 4:0.

To już kolejny rekord Roberta Lewandowskiego. W zeszłym sezonie pobił wyczyn Gerda Mullera związany z największą ilością bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi.

Polski snajper przed ostatnim meczem sezonu również miał szansę pobić Mullera i zrobił to rzutem na taśmę, strzelając bramkę w ostatnich minutach spotkania z Augsburgiem.

Teraz Lewandowski po raz kolejny zapisał się w historii. 33-letni Polak jest niewątpliwie w formie swego życia. Być może w nadchodzącym 2022 roku zdoła jeszcze “dokręcić” ten rekord.