(VIDEO) Legia Warszawa znów przegrywa! Zimę spędzi w strefie spadkowej!

Opublikowane 19 grudnia 2021, 19:42
0
0

Mecz Legia Warszawa – Radomiak Radom był ostatnim spotkaniem Ekstraklasy w 2021 roku. Wojskowi ponownie przegrali, przez co zimę spędzą w strefie spadkowej!

Mecz rozpoczął się od ataków Radomiaka, ale w 4. minucie piłkarze musieli przerwać grę. Wszystko przez okraszoną pirotechniką oprawę sympatyków Legii.

Po powrocie do gry tempo było już mniejsze. W 36. i 43. minucie groźnie uderzali Josue oraz Lopes.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zakotłowało się w polu karnym Legii. Karol Angielski próbował skierować piłkę do bramki, lecz wybił ją Boruc. Golkiper Wojskowych zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że nabił Mateusza Wieteskę. Piłka wpadła do bramki Legii i było 0:1!

W drugiej połowie za odrabianie strat próbowała wziąć się Legia. Najlepszą okazję ku temu miała w 57. minucie. Lopes z bliskiej odległości nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.

Wojskowych od straty bramki w 63. minucie uchroniła tylko przytomna interwencja defensora, ale minutę później przy bramce Mauridesa już nikt nie dał rady przerwać toru lotu piłki.

W 87. minucie Radomiak otrzymał jeszcze rzut karny. Ten na bramkę zamienił Karol Angielski.

Debiutujący w Ekstraklasie zespół z Radomia, dzięki tej wygranej wspiął się na czwartą lokatę. Legia Warszawa spędzi zimę na przedostatniej lokacie.