Rosja wzmocni się przed meczem z Polską? Możliwy głośny powrót!

fot: YouTube
Opublikowane 22 grudnia 2021, 18:10
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

W marcu Rosja rozegra swój barażowy mecz z Polską. Stawką jest awans do finałowego starcia o prawo gry na katarskim mundialu. Gotowość do powrotu do kadry zadeklarował jeden z najlepszych rosyjskich napastników.

Artiom Dziuba to 49-krotny reprezentant Rosji. Dla Sbornej zdołał strzelić 24 bramki. 33-latek nie pojawiał się jednak na ostatnich meczach kadry. Wszystko przez konflikt z obecnym szkoleniowcem.

Walerij Karpin przejął w wakacje stanowisko po Stanisławie Czerczesowie. Karpin i Dziuba nie przepadają za sobą, a sprawa ich konfliktu sięga jeszcze współpracy w Spartaku Moskwa.

Karpin nie patrząc na stare zawiłości, powołał Dziubę na październikowe mecze, lecz ten odmówił przyjazdu, powołując się na słabą formę. Teraz jednak uważa, że jest gotów pomóc Sbornej.

Dziuba może przydać się reprezentacji Rosji, zwłaszcza jeśli UEFA nie wyda decyzji o cofnięciu żółtych kartek zdobytych w fazie grupowej eliminacji.

Jeżeli do tego nie dojdzie, Karpin nie będzie mógł skorzystać z Fiodora Smołowa, który obecnie jest głównym snajperem Sbornej.

W przypadku wygranej z Polską Rosję czekałby jeszcze mecz z Czechami lub Szwedami.

Źródło: Twitter.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments