Mamed Khalidov zakończy karierę? Tak wyglądała jego czaszka przed i po operacji: „Nasza rekomendacja jest taka, rozważyć drugie życie”

Fot. YouTube/Twitter
Opublikowane 23 grudnia 2021, 14:09
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Czy to koniec kariery Mameda Khalidova? Po KSW 65 fighter musiał przejść operację. Kości jego twarzy były zmasakrowane.

W main evencie gali legenda polskiego MMA zmierzyła się z Roberto Soldiciem. Chorwat po raz kolejny pokazał, że jego ciosy są wyjątkowo silne. W drugiej odsłonie po lewym sierpowym Mamed padł znokautowany i potrzebował pomocy lekarzy, zanim opuścił klatkę.

Po ciężkim KO Soldić został podwójnym mistrzem, natomiast Mamed utracił tytuł, który zwyciężył w poprzednim pojedynku ze Scottem Askhamem.

Odrazu po nokaucie Khalidov trafił do szpitala, a następnie przeszedł operację. Lekarz Michalik zapowiedział, że czeka go nawet 6-godzinna praca. Mamed miał bowiem złamanie jarzmowo-szczękowo-oczodołowe.

Operacja udana. Problem znany, ale rozległy. Tak rozległe urazy w sportach walki, jak u Mameda jednak zdarzają się rzadko – przekazał po operacji doktor Michalik.

Wielu kibiców martwiło się o zdrowie Mameda i po jego operacji przeprowadzono specjalną konferencję prasową, podczas której lekarz wyjaśnił, że zawodnikowi wstawiono tytanową płytkę, a jego powrót do zdrowia będzie trwał 6 miesięcy.

Niezwykłym problemem była kwestia gałki ocznej. Oczodół był wieloodłamowo połamany – przyznał i dodał – Okazuje się, że przednia ściana zatoki była rozkawałkowana, podobnie jak nos. Została oderwana prawie cała szczęka po stronie prawej.

Lekarz również doradził Mamedowi, aby ten zakończył sportową karierę – Spotykamy się z takimi sytuacjami od wielu lat. Nasza rekomendacja jest taka sama, rozważyć drugie życie.

Czy to koniec kariery Mameda Khalidova? Fighter chciał odejść na sportową emeryturę już po przegranej z Tomaszem Narkunem, jednak powrócił do klatki. Aktualnie ma 41 lat i przez kolejne 6 miesięcy będzie powracał do zdrowia po ciężkim nokaucie.

Źródło: Twitter/YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO