wtorek, 18 stycznia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPolski klub znika z piłkarskiej mapy! Musiał ogłosić upadłość

Polski klub znika z piłkarskiej mapy! Musiał ogłosić upadłość

Elana Toruń to trzecioligowa drużyna, która jeszcze kilka sezonów temu walczy w drugiej lidze. Dzisiaj stowarzyszenie ogłosiło swoją upadłość.

Toruński klub już od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Władze próbując poprawić sytuację i zdołały nawiązać współpracę z aż 46 lokalnymi firmami, które wspierały ją na zasadach sponsoringu.

Były podjęte także próby dalszych redukcji kosztów oraz restrukturyzacji klubu. Wszystkie te działania nie przyniosły jednak zamierzonego rezultatu.

Największymi sukcesami zespołu było rozegranie 4 sezonów w drugiej lidze. Miało to miejsce jeszcze latach 90. Był to wtedy drugi stopień rozgrywkowy. W sezonie 1996/1997 Elana zajęła 3 miejsce w lidze.

Dodatkowo klub 11 razy triumfował w wojewódzkim Pucharze Polski. W głównym pucharze najdalej dotarł do 1/16 finału. Zdarzyło się to w sezonie 1990/91. W sezonie 2019/20 spadli z II Ligi. Rok temu zajęli piątą lokatę w swojej grupie rozgrywek III Ligi.

Źródło: Facebook

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Znamy dokładne wyniki gali FIFA The Best! Tak głosowały poszczególne grupy

0
Robert Lewandowski zdobył tytuł najlepszego piłkarza 2021 roku. Niedługo po zakończeniu gali FIFA ujawniła, jak rozkładały się głosy poszczególnych grup.