Robert Lewandowski stanowczo o mundialu co dwa lata „To niemożliwe dla ciała, żeby grać tak często”

fot: YouTube
Opublikowane 28 grudnia 2021, 11:04
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Podczas wczorajszej gali Globe Soccer Awards Robert Lewandowski i Kylian Mbappe uczestniczyli w krótkim panelu dyskusyjnym. Poruszono tam temat reorganizacji mistrzostw świata. Obaj zawodnicy nieprzychylnie wypowiedzieli się o tym pomyśle.

Pomysł wysnuty przez Gianniego Infantino dzieli obecnie piłkarski świat. Ma on swoich zwolenników, ale i przeciwników. Za pozostawieniem obecnej formuły podczas wczorajszej gali wypowiedział się Robert Lewandowski.

„Nie jestem fanem mundialu co dwa lata. Co roku rozgrywamy wiele meczów, przeżywamy sporo trudnych tygodni. Nie chodzi tylko o grę, ale również o przygotowania do niej” – mówił Robert.

„Oczekiwania wobec piłkarzy powinny być nieco mniejsze. To niemożliwe dla ciała, żeby grać tak często. Przerwy są również ważne, inaczej nie można grać na najwyższym poziomie” – kontynuował Lewandowski.

Jego opinię podzielił także młody Francuz.

„Mistrzostwa świata są specjalnym turniejem. Są wyjątkowe, ponieważ czeka się na nie przez cztery lata. To święto. Czasami przeżywa się je raz w karierze. I tak już gramy po 60 meczów rocznie. Jestem szczęśliwy, kiedy mogę grać w piłkę, ale tego jest już za dużo” – skwitował Kylian Mbappe.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments