Środa, 24 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Szalony mecz w Serie A! Żurkowski dołożył swoje trafienie! Zobacz bramkę Polaka

fot: Screenshot
Opublikowane 6 stycznia 2022, 16:32
0
0

Co za dramaturgia w Serie A. Lazio goniło wynik w starciu z Empoli, ale najpierw sędziowie cofnęli rzymianom bramkę, a kilka minut później Ciro Immobile nie wykorzystał rzutu karnego! To był szalony mecz zakończony ostatecznie podziałem punktów.

Empoli niezwykle szybko wstrzeliło się do bramki Lazio. Najpierw w 6. minucie z rzutu karnego trafił Nedim Bajrami, a już dwie minuty później prowadzenie gości podwyższył Szymon Żurkowski.

Jeszcze przed upływem kwadransa gry Ciro Immobile na bramkę zamienił dogranie Milinkovicia-Savicia. Obie ekipy zeszły więc na przerwę przy stanie 1:2.

Po zmianie stron Lazio próbowało zacząć odrabiać straty. Ta sztuka udała się gospodarzom w 66. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Milinković-Savić, a asystował mu Felipe Anderson.

Niespełna 10 minut później ponowne prowadzenie gościom dał Federico Di Francesco. Lazio mogło momentalnie odpowiedzieć, ale gol Patrica został cofnięty ze względu na zagranie ręką.

W 87. minucie Lazio stanęło przed kolejną szansą na wyrównanie. Do rzutu karnego podszedł Ciro Immobile, ale tym razem uderzył tak, że golkiper Empoli Guglielmo Vicario wybronić jego strzał.

Gospodarzom i tak udało się jednak dopiąć swego, ponieważ w 93 minucie spotkania bramkę dającą remis zdobył Sergej Milinković-Savić.

Oto bramka zdobyta przez polskiego zawodnika:

I niewykorzystany rzut karny przez Immobile:

Lazio Rzym – Empoli 3:3 (1:2)
Bramki: 14′ Immobile, 66′, 93′ Milinović-Savić – 6′ Bajrami (kar.), 8′ Żurkowski, 75, Di Francesco