Cezary Kulesza o wyborze nowego trenera: „Wielu nazwisk nie biorę pod uwagę”

fot: YouTube
Opublikowane 7 stycznia 2022, 16:26
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

19 stycznia poznamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W jednym z ostatnich wywiadów Cezary Kulesza wypowiedział się na temat zagranicznych kandydatur.

Cały czas głównym faworytem do objęcia stanowiska po Sousie jest Adam Nawałka. Niemniej jednak do PZPN spłynęło wiele ofert z zagranicy.

Mowa tu min. o Andrei Pirlo, Fabio Cannavaro, Cesare Prandellim, Fabio Capello, Avramie Grancie , Dicku Advocaacie czy też Jorge Luisie Pinto.

Dodatkowo pojawiły się doniesienia o rzekomym podjęciu współpracy z Andrijem Szewczenko, bądź Jurgenem Klinsmannem. Na temat kierunku poszukiwań wypowiedział się sam zainteresowany.

„Wiele nazwisk nie biorę pod uwagę. Mogę np. zdradzić, że nie rozpatruję Jurgena Klinsmanna, chociaż media twierdzą, że on chciałby objąć reprezentację. Chęć do pracy zgłosił także Avram Grant, który ma nawet polskie korzenie, ale jego również nie biorę pod uwagę. Podobnie jest z Dickiem Advocaatem. Pan Capello również nie jest rozważanym kandydatem” – mówił Kulesza.

Prezes PZPN mimo wszystko twierdzi, że nie będzie wraz ze swoimi współpracownikami zwracał uwagi na narodowość, a przede wszystkim na kwalifikacje danego szkoleniowca.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta 19 stycznia. Nieco ponad dwa miesiące później, bo 24 marca Polacy zagrają swój mecz barażowy z Rosją.

Źródło: Interia

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments