(VIDEO) Rozklepali paryżan! Tylko remis PSG w starciu z Olympique Lyon

Opublikowane 9 stycznia 2022, 22:39
0
0

Hit 20. kolejki Ligue 1 zakończył się remisem 1:1. PSG goniło wynik i zdołało jedynie urwać punkt gospodarzom. Na uwagę zasługuje akcja, która otworzyła wynik spotkania.

Wynik spotkania dość szybko, bo już w 7. minucie meczu otworzył Lucas Paqueta. Brazylijczyk wykorzystał składną akcję zespołu i dał prowadzenie gospodarzom.

Okazję do wyrównania miał potem Leandro Paredes. Wynik spotkania dwukrotnie mógł zmienić także Kylian Mbappe. Tak się jednak nie stało i obie ekipy schodziły na przerwę przy stanie 1:0 dla Lyonu.

Po przerwie Olympique wcale nie skupiał się wyłącznie na obronie wyniku. Emerson mógł nawet podwyższyć prowadzenie gospodarzy, ale strzelił tuż obok słupka. Niedługo potem strzał Dembele powstrzymał Keylor Navas.

W 74. minucie Ryan Cherki mógł pogrążyć paryżan, ale jego strzał był niecelny. Dwie minuty później wyrównanie przyjezdnym dał Thilo Kehrer. Anthony Lopes nie miał za bardzo jak zainterweniować, ponieważ został zmylony przez rykoszet.

Wynik nie uległ już zmianie. To piąty remis PSG w tym sezonie. Olympique Lyon nadal nie poprawił swojej sytuacji i znajduje się na 11 miejscu w ligowej tabeli.