niedziela, 14 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaBezlitosna FIFA. Zawodnik Pogoni Szczecin zdyskwalifikowany!

Bezlitosna FIFA. Zawodnik Pogoni Szczecin zdyskwalifikowany!

FIFA przychyliła się na wniosek szwedzkiej federacji i postanowiła zawiesić Pawła Cibickiego na cztery lata. Zawodnik Pogoni Szczecin nie będzie mógł więc grać profesjonalnie w piłkę w żadnym kraju zrzeszonym w FIFIE.

Sprawa Cibickiego ciągnie się już od lat. Wszystko zaczęło się w 2019 roku. Paweł był wtedy zawodnikiem Elfsborgu Boras. Brał on wtedy udział w ustawieniu meczu przeciwko Kalmar FF.

Zawodnik sfaulował swojego rywala, a po gwizdku kopnął piłkę za boiska i został ukarany żółtą kartką. W trakcie śledztwa wykryto, że bukmacherzy odnotowali nienaturalnie duże kwoty wnoszone na zakład dotyczący właśnie żółtej kartki dla Cibickiego.

Sam zawodnik miał dostać za ten wybryk 300 tysięcy koron. Cibicki odpierał zarzuty i twierdził, że była to pożyczka, a nie łapówka.

Szwedzka federacja we wrześniu zeszłego roku zdyskwalifikowała go na 4 lata. W tym czasie był on już zawodnikiem Pogoni Szczecin. Szwedzki wymiar sprawiedliwości poszedł jednak jeszcze o krok dalej.

Cała sprawa trafiła do komisji FIFA, która przystała na wniosek szwedzkiego sądu i rozszerzyła wyrok na cały świat. Oznacza to, że Cibicki nie może podpisać kontraktu z żadnym klubem, którego federacja przynależy do FIFY.

„Tego właśnie oczekiwaliśmy w tego typu sprawie. W globalnym świecie futbolu tak łatwo jest przenieść się do innego kraju i grać w nim w piłkę, a przez to uniknąć kary” – mówiła prawniczka szwedzkiej federacji Christine Stri ndsberg w wywiadzie dla SVT Sport.

Paweł Cibicki będzie mógł wrócić do gry najwcześniej 3 lutego 2025. Jego kara obowiązuje bowiem od 3 lutego 2021 roku. To właśnie wtedy zapadł pierwszy wyrok w jego sprawie.

Źródło: SVT Sport

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

(VIDEO) Usunięty fragment vloga High League! Marcin Dubiel obraża dziennikarza! „Hieną...

0
Federacja High League dodała na swój kanał vlog z pierwszej konferencji promującą galę High League 4. Niedługo potem usunęła wideo, po czym wstawiła je ponownie bez jednego fragmentu - który jednak pozostał w Internecie.