wtorek, 18 stycznia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKolejny chętny do objęcia kadry! Niedawno prowadził inną reprezentację na Euro

Kolejny chętny do objęcia kadry! Niedawno prowadził inną reprezentację na Euro

Marcel Koller to nowy kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski. 61-letni Szwajcar ma już doświadczenie na wielkim turnieju.

Na biurko PZPN wpłynęła właśnie nowa oferta. Tym razem kandydat nie pochodzi z Włoch, lecz ze Szwajcarii.

Marcel Koller w latach 1997-2003 prowadził trzy szwajcarskie zespoły. Mowa tu o FC Wil, FC St. Gallen oraz Grasshoppers Zurich.

Następnie wyjechał do Niemiec, gdzie objął FC Koeln, a od 2005 do 2009 dowodził VfL Bochum. 1 listopada 2011 został wybrany selekcjonerem reprezentacji Austrii.

Z kadrą Austrii współpracował przez 6 lat. W 2016 roku zaprezentował się z nią na Mistrzostwach Europy. Przygoda Kollera i Austrii z francuskim turniejem zakończyła się już na fazie grupowej. Austriacy mierzyli się wtedy z Węgrami, Islandczykami oraz Portugalczykami i tylko z tymi ostatnimi zdołali zremisować.

Z reprezentacją pożegnał się 31 grudnia 2019 roku. W sierpniu 2020 objął FC Basel. Obecnie pozostaje on jednak bez zatrudnienia.

Źródło: Twitter.com

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

Znamy dokładne wyniki gali FIFA The Best! Tak głosowały poszczególne grupy

0
Robert Lewandowski zdobył tytuł najlepszego piłkarza 2021 roku. Niedługo po zakończeniu gali FIFA ujawniła, jak rozkładały się głosy poszczególnych grup.