Sobota, 20 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Inter z Superpucharem Włoch! Zadecydował gol w ostatniej sekundzie dogrywki!

Opublikowane 12 stycznia 2022, 23:41
0
0

Inter Mediolan wzniósł w górę Superpuchar Włoch. Nerazzurri okazali się lepsi od Starej Damy dopiero po 120. minutach gry.

W mecz lepiej wszedł Inter i to zespół z Mediolanu konstruował groźniejsze sytuacje. Blisko zdobycia bramki był Stefan de Vrij oraz Lautaro Martinez.

Stara Dama przetrwała napór i sama wyszła ze swoimi akcjami. W 25. minucie dogranie Alvaro Moraty na bramkę zamienił Weston McKennie.

W 34. minucie Mattia De Sciglio popełnił błąd przy interwencji w polu karnym i arbiter spotkania wskazał na wapno.

Do piłki podszedł Lautaro Martinez i pewnie wykorzystał rzut karny, dając tym samym wyrównanie.

W końcówce pierwszej połowy dogodną sytuację do zdobycia bramki miał jeszcze Ivan Perisić. Tuż po przerwie bliski pokonania bramkarza był natomiast Federico Bernardeschi.

Druga odsłona spotkania była wyrównana, ale to Inter grał konkretniej. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Denzel Dumfries. Stara Dama w drugiej połowie nie oddała ani jednego celnego strzału.

W dogrywce ponownie przeważał Inter, a najbardziej widoczny był Alexis Sanchez. Gdy wszyscy upatrywali już rzutów karnych, Alex Sandro popełnił błąd, który wykorzystał Alexis Sanchez. Inter wygrał pojedynek o Superpuchar 2:1.

Inter Mediolan – Juventus Turyn 2:1 (1:1, 1:1)
Bramki: 35′ Martinez, 120′ Sanchez – 25′ McKennie