Czwartek, 25 Kwietnia, 2024

Wyklęty Drągowski i debiutancki gol Piątka! Sensacyjny rezultat w Pucharze Włoch!

Opublikowane 13 stycznia 2022, 20:44
0
0

Napoli przegrało na własnym obiekcie 2:4 z Fiorentiną. Udany debiut zaliczył Krzysztof Piątek, a Bartłomiej Drągowski wyleciał przedwcześnie z boiska.

Pierwsza połowa była wyrównana i najwięcej w niej działo się podczas samej końcówki. W 41. minucie podanie Riccardo Saponary wykorzystał nie kto inny jak Dusan Vlahović.

Trzy minuty później Napoli zdołało doprowadzić do remisu. Bramkę dla Klubu spod Wezuwiusza zdobył Dries Mertens. Chwilę później z boiska wyleciał Bartłomiej Drągowski.

Polak nie porozumiał się z Matiją Nastasiciem, który chciał zgrać do niego futbolówkę, jednak nie zauważył, że ten już wybiegł poza pole karne. Drągowski zblokował poza szesnastką Elmasa, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Chociaż wydawało się, że Fiorentina w drugiej połowie będzie mieć kłopoty, aby cokolwiek jeszcze ugrać, to w 58. minucie Cristiano Biraghi sprawił, że na Stadio Diego Armando Maradona zaczęło pachnieć niespodzianką.

W 73. minucie swój debiut zaliczył Krzysztof Piątek. Polak zmienił Dusana Vlahovicia. Napoli próbowało gonić jeszcze wynik, ale w tym na pewno nie pomogła czerwona kartka dla Hirvinga Lozano. Meksykanin otrzymał ją w 84. minucie spotkania.

Napoli w doliczonym czasie gry osłabił jeszcze Fabian Ruiz, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Minutę później ku uciesze zrezygnowanych już kibiców, Napoli zdołało wyrównać! Bramkę dającą nadzieję na awans, strzelił Andrea Petagna.

W dogrywce Neapolitańczykom zabrakło sił, aby atakować. To Fiorentina przewodziła grze i zdołała wyprowadzić dwa skuteczne ataki.

W doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki Lorenzo Venuti zrobił użytek z dośrodkowania Youssefa Maleha.

Po zmianie stron dał o sobie znać Krzysztof Piątek. Do Polaka dogrywał strzelec wcześniejszej bramki Lorenzo Venuti. Wynika na 2:5 ustalił tuż przed końcem dogrywki Youssef Maleh.

Dla Napoli czwarta pierwsza porażka w 2022 roku. Wcześniej podopieczni Luciano Spallettiego potykali się min. na Spezi czy też Empoli. Fiorentina skutecznie zmazała plamę po ostatnim 0:4 z Torino.

Napoli – Fiorentina 2:5 (2:2, 1:1)
Bramki: 44′ Mertens, 96′ Petagna – 41′ Vlahović, 58′ Biraghi