piątek, 19 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaCezary Kulesza o wyborze nowego selekcjonera "Jest trzech kandydatów"

Cezary Kulesza o wyborze nowego selekcjonera „Jest trzech kandydatów”

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski to sportowy temat numer jeden. Komentarz w tej sprawie wydał dziś prezes PZPN Cezary Kulesza. Czego nowego dowiedzieliśmy się o całej sprawie?

Za faworyta do objęcia stanowiska uchodzi Adam Nawałka. Z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski rozmawiał ubiegłej nocy prezes PZPN. Sama rozmowa jednak jeszcze do niczego nie zobowiązywała, co zaznaczył sam Kulesza.

Dużo mówi się również o doświadczonym szwajcarskim trenerze, który ponoć ma być nowym faworytem prezesa. Więcej na ten temat pisaliśmy już w TYM artykule.

Cezary Kulesza udzielił dziś wywiadu dla WP Sportowe Fakty. W rozmowie rozjaśnił nieco temat aktualnej sytuacji związanej z poszukiwaniami nowego selekcjonera.

„Zdaję sobie sprawę, że wybór selekcjonera to temat, którym żyje cała Polska. Rozumiem olbrzymie zainteresowanie mediów, wyścig o newsa. To normalne, natomiast dla mnie najważniejsze jest dokonanie odpowiedniego wyboru, po dokładnej analizie i rozmowach z kandydatami. To wielka odpowiedzialność, której jestem świadomy” – mówił Kulesza

„Nie wybrałem jeszcze selekcjonera reprezentacji Polski. Toczą się rozmowy, mogę jedynie zdradzić, że jest trzech realnych kandydatów. Rozmawiałem z trenerami zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Teraz wybieram już w bardzo wąskim gronie” – dodał prezes.

„Wszystkie informacje medialnie dotyczące rzekomego ustalania ostatnich szczegółów z tym czy innym szkoleniowcem są nieprawdziwe. Prowadzę rozmowy, spotykam się z kandydatami, chcę jak najlepiej poznać ich pomysł na prowadzenie kadry, plan na baraże, na dalszy rozwój zespołu. To są kluczowe elementy przy wyborze” – kontynuował.

Terminem, w który najprawdopodobniej poznamy nowego selekcjonera, będzie 19 stycznia. Prezes Kulesza w jednej z wcześniejszych rozmów zaznaczył jednak, że nie jest to sztywny termin i ogłoszenie może odbyć się wcześniej, bądź i kilka dni później.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Legia Warszawa – Górnik Zabrze: Gdzie i jak oglądać mecz? Transmisja...

0
Już dziś startuje szósta kolejka piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Najciekawszym spotkanie tego wieczoru będzie jeden z najważniejszych polskich klasyków. Legia na Łazienkowskiej podejmie zabrzański Górnik. Gdzie i jak oglądać ten mecz? Transmisja na żywo.