Dobra informacja przed barażami! Polacy zyskają na decyzji FIFA

fot: YouTube
Opublikowane 14 stycznia 2022, 18:05
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

FIFA dała sobie czas na podjęcie decyzji dotyczącej kar dyscyplinarnych dla zawodników. Teraz wydała ostateczny werdykt odnośnie tego, jakie zasady będą obowiązywać podczas marcowych baraży.

Jeszcze przed losowaniem par barażowych rozważano decyzję dotyczącą anulowania żółtych kartek, które zgromadzili zawodnicy w meczach eliminacyjnych.

Teraz wiemy, że FIFA zdecydowała się przystać na ten pomysł i wyzeruje wszystkie żółte kartoniki! Decyzja ta nie będzie jednak dotyczyć aktywnych zawieszeń.

To znakomita informacja dla reprezentacji Polski. Oznacza ona, że zawodnicy będący o jeden żółty kartonik od zawieszenia będą mieli większą granicę błędu i w przypadku otrzymania takiego upomnienia w meczu z Rosją będą mogli zagrać w ewentualnym finale baraży.

W polskiej reprezentacji jest aż dziesięciu takich graczy. Mowa tu o Bartoszu Bereszyński, Adamie Buksie, Mattym Cashu, Kamilu Gliku, Michale Heliku, Tomaszu Kędziorze, Arkadiuszu Miliku, Tymoteuszu Puchaczu, Damianie Szymańskim oraz Karolu Świderskim.

Co więcej w meczu z Polską nie wystąpią Aleksandr Gołowin oraz Fiodor Smołow. To efekt zawieszeń jeszcze z wcześniejszych spotkań eliminacyjnych. U Biało-Czerwonych nie zagra natomiast Mateusz Klich.

Mecz Rosja – Polska odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00. Wygrany zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments