środa, 26 stycznia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaDobra informacja przed barażami! Polacy zyskają na decyzji FIFA

Dobra informacja przed barażami! Polacy zyskają na decyzji FIFA

FIFA dała sobie czas na podjęcie decyzji dotyczącej kar dyscyplinarnych dla zawodników. Teraz wydała ostateczny werdykt odnośnie tego, jakie zasady będą obowiązywać podczas marcowych baraży.

Jeszcze przed losowaniem par barażowych rozważano decyzję dotyczącą anulowania żółtych kartek, które zgromadzili zawodnicy w meczach eliminacyjnych.

Teraz wiemy, że FIFA zdecydowała się przystać na ten pomysł i wyzeruje wszystkie żółte kartoniki! Decyzja ta nie będzie jednak dotyczyć aktywnych zawieszeń.

To znakomita informacja dla reprezentacji Polski. Oznacza ona, że zawodnicy będący o jeden żółty kartonik od zawieszenia będą mieli większą granicę błędu i w przypadku otrzymania takiego upomnienia w meczu z Rosją będą mogli zagrać w ewentualnym finale baraży.

W polskiej reprezentacji jest aż dziesięciu takich graczy. Mowa tu o Bartoszu Bereszyński, Adamie Buksie, Mattym Cashu, Kamilu Gliku, Michale Heliku, Tomaszu Kędziorze, Arkadiuszu Miliku, Tymoteuszu Puchaczu, Damianie Szymańskim oraz Karolu Świderskim.

Co więcej w meczu z Polską nie wystąpią Aleksandr Gołowin oraz Fiodor Smołow. To efekt zawieszeń jeszcze z wcześniejszych spotkań eliminacyjnych. U Biało-Czerwonych nie zagra natomiast Mateusz Klich.

Mecz Rosja – Polska odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00. Wygrany zmierzy się ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy.

Źródło: Twitter

- Advertisement -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

PILNE! Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wraca za kratki! „Jestem załamany…”

0
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk we wtorek 1 lutego ponownie musi stawić się w Zakładzie Karnym, gdzie odbędzie resztę wyroku. Za kratkami według potwierdzonych źródeł spędzi ponad 5 miesięcy! Pięściarz komentuje zaistniałą sytuację i nie ukrywa, że to dla niego bardzo ciężki czas.