Skandal w Pucharze Króla! Derby Sewilli przerwane przez chuligański wybryk

Opublikowane 15 stycznia 2022, 23:05
0
0

Dzisiejszy pojedynek Realu Betis z Sevillą miał być hitem dnia. Ostatecznie mecz został przerwany tuż przed końcem pierwszej połowy. Ktoś z trybun rzucił belką w głowę zawodnika Sevilli.

Więcej z gry miał Real Betis, ale to Sevilla wyszła na prowadzenie po strzale Papu Gomeza. Argentyńczyk w 35. minucie spotkania zamienił na gola podanie Olivera Torresa.

Miejscowi odpowiedzieli niezwykle szybko, bo już po czterech minutach gry. Nabil Fekir zdobył bramkę wprost z rzutu rożnego!

Niestety chwilę później na murawę upadł zawodnik Sevilli Jordan. Hiszpan został trafiony belką rzuconą z trybun. Mecz niezwłocznie został przerwany.

Zrobiło się spore zamieszanie. Real Betis chciał kontynuować mecz, lecz gracze Sevilli nie byli skorzy do powrotu. Sędzia zaprosił więc obie ekipy do szatni. Jordan został natomiast opatrzony, ale zszedł z murawy o własnych siłach.

Po kilkunastu minutach niepewności ogłoszono, że mecz zostaje przełożony na inny termin. Bardzo możliwe, że Sevilli zostanie przyznany walkower, bądź mecz będzie rozegrany jutro przy pustych trybunach. Oficjalny komunikat w tej sprawie poznamy najpewniej jutro. Wynik z boiska to 1:1.