czwartek, 19 maja, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZnamy dokładne wyniki gali FIFA The Best! Tak głosowały poszczególne grupy

Znamy dokładne wyniki gali FIFA The Best! Tak głosowały poszczególne grupy

Robert Lewandowski zdobył tytuł najlepszego piłkarza 2021 roku. Niedługo po zakończeniu gali FIFA ujawniła, jak rozkładały się głosy poszczególnych grup.

W głosowaniu brały udział cztery grupy. Selekcjonerzy i kapitanowie reprezentacji zrzeszonych w FIFA, wybrani dziennikarze z tych państw oraz grupy kibiców.

Głosujący mieli do wyboru kilkunastu zawodników, z których ostatecznie wyklarowała się najlepsza trójka. Zwycięzca głosowania w każdej z grup otrzymywał 13 punktów, drugi piłkarz dostawał 11, trzeci 9, czwarty 8 i tak aż do jednego oczka.

Robert Lewandowski zdobył uznanie trzech z czterech grup. Dziwić może decyzja kibiców, którzy zamieścili go dopiero na trzeciej lokacie. W głosowaniu tej grupy pewne zwycięstwo odniósł Leo Messi, a tuż za nim uplasował się Mohammed Salah.

To nie przeszkodziło jednak Robertowi w triumfie, który szeroko komentowany był już w social mediach. Najlepsze tweety zebraliśmy w TYM artykule.

Na poniższym zestawieniu widać jak miażdżącą przewagę Lewandowski wypracował sobie dzięki głosom piłkarzy oraz selekcjonerów.

FIFA udostępniła także wyniki głosowań piłkarzy. Przedstawiliśmy je TUTAJ.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze