fot: YouTube
Opublikowane 18 stycznia 2022, 22:15
0
0

Trzeci w ligowej tabeli Real Betis podejmował znajdujące się w strefie spadkowej Deportivo Alaves. Gospodarze nie dali szans przyjezdnym i wygrali ten mecz pewnie 4:0.

Strzelanie w 11. minucie rozpoczął Borja Iglesias, który na gola zamienił dośrodkowanie od Sergio Canalesa.

Asystujący przy bramce Iglesiasa Canales, po prawie dwóch kwadransach gry popisał się efektownym uderzeniem zza pola karnego, które dało Betisowi prowadzenie 2:0.

Jeszcze przed przerwą błąd defensywy Alaves wykorzystał Borja Iglesias, który strzelił swojego drugiego gola, i dał Betisowi trzybramkową przewagę.

Po przerwie tempo nieco opadło. Real Betis cały czas kontrolował grę i w 54. minucie wyprowadził ostatni cios. Nabil Fekir zgrał futbolówkę do Juanmiego, a ten widząc golkipera oddalonego nieco od linii bramkowej, pokusił się o lob. Tak ustalił wynik na 4:0.

Betis nadal pozostaje na trzecim miejscu, natomiast Deportivo plasuje się na lokacie numer 18. W następnej kolejce Betis zagra a wyjeździe z Espanyolem, a Deportivo Alaves podejmie u siebie FC Barcelonę.

Real Betis – Deportivo Alaves 4:0 (3:0)
Bramki: 11′,41′ Iglesias, 29′ Canales, 54′ Juanmi