Koguty dały popis! Piorunująca końcówka Tottenhamu w meczu z Leicester

fot: YouTube
Opublikowane 19 stycznia 2022, 23:01
0
0

W zaległym meczu 17. kolejki Leicester City zmierzyło się z Tottenhamem. Lisy mimo prowadzenia do 95. minuty spotkania ostatecznie przegrały pojedynek z Kogutami!

Chociaż to Tottenham atakował od początku meczu, to w 24. minucie właśnie Leicester City zdołało wyjść na prowadzenie. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Patson Daka.

Koguty mimo wszystko dopięły swego i w pierwszej połowie także cieszyły się z bramki. Harry Kane popisał się indywidualną akcją i wyrównał stan rywalizacji.

Chociaż po przerwie obraz gry wyglądał podobnie jak przed zmianą stron. Koguty bardziej napierały, ale to Lisy były sprytniejsze i w 76. minucie zdobyły bramkę na 2:1. Jej autorem został James Maddison. Anglikowi pomógł rykoszet, który zmylił Llorisa.

Gdy wydawało się, że wszystko w tym meczu jest już przesądzone, w Kogutach obudził się Steven Bergwijn. Holender najpierw na bramkę zamienił podanie Matta Dohertiego, a dwie minuty później zrobił to samo z futbolówką posłaną przez Harrego Kane’a.

Leicester City – Tottenham Hotspur 2:3 (1:1)
Bramki: 24′ Daka, 76′ Maddison – 38′ Kane, 90 + 5′, 90 + 7′ Bergwijn

W weekend Leicester zagra u siebie z Brighton, a Tottenham podejmie na wyjeździe Chelsea.