Nieudana inauguracja! Polacy przegrywają w pierwszym meczu Euro

Opublikowane 21 stycznia 2022, 22:18
0
0

Reprezentacja Polski przegrała na inaugurację holenderskiego turnieju 1:3 z Chorwacją. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze minimum dwa pojedynki.

Polacy wyszli odważnie i od razu próbowali sforsować obronę Chorwatów. Niestety Biało-Czerwonym w pierwszych minutach spotkania nie udało się zdobyć bramki.

Zrobili to natomiast Chorwaci. W 7. minucie świetną indywidualną akcją popisał się Matej Horvat, który efektownym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Minutę później Polaków uratowała poprzeczka.

W 14. minucie Biało-Czerwoni zdołali doprowadzić do remisu. Patryk Hoły przytomnie zachował się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skierował piłkę do bramki.

Kilka sekund później Chorwaci znów wyszli na prowadzenie. Chwila nieuwagi Polaków spowodowała, że Sekulić wpakował piłkę do bramki Biało-Czerwoni ponownie musieli gonić wynik.

W 18. minucie zadanie utrudnił jeszcze Franko Jelovcić, który z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki Polaków. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Po zmianie stron Polska musiała wziąć ciężar gry na siebie. W 26. minucie Chorwatów po strzale Mateusza Madziąga uratował słupek. Rywale Biało-Czerwonych konsekwentnie oddalali zagrożenie i czuć było upływające minuty.

Polakom nie udało się ugrać nic więcej i właśnie takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. W drugim grupowym starciu Rosja wygrała 7:1 ze Słowacją. We wtorek o 20:30 Polacy zagrają ze Słowacją.

Polska – Chorwacja 1:3 (1:3)
Bramki: 8′ Horvat, 14′ Sekulić, 18′ Jelovcić – 14′ Hoły