Szok! FC Barcelona poza Pucharem Króla!

Opublikowane 21 stycznia 2022, 00:05
0
0

W 1/8 finału Pucharu Króla lepsi od FC Barcelony okazali się gracze Athletiku Bilbao. Baskowie wygrali ten pojedynek w stosunku 3:2. Do rozstrzygnięcia potrzebna była jednak dogrywka.

Estadio San Mames wybuchło radością już po 100 sekundach gry. Niko Williams posłał piłkę do Ikera Muniaina, a ten dał prowadzenie miejscowym.

Na odpowiedź Barcelony trzeba było czekać do 20. minuty. Ferran Torres znalazł sobie miejsce na skraju pola karnego Basków i pięknym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy.

W dalszej części spotkania to Athletic miał kolejne okazje do wyjścia na prowadzenie, lecz obie ekipy na przerwę zeszły przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron nadal więcej pracy miał Marc-Andre ter Stegen. Niemiec skapitulował w 86. minucie, kiedy to piłkę do bramki po wielkim zamieszaniu w polu karnym wbił Inigo Martinez.

Kilka chwil później mogło być już po wszystkim, ponieważ Alex Berenguer trafił na 3:1, ale zrobił to z pozycji spalonej.

W 93. minucie użytek z podania Daniego Alvesa zrobił Pedri. Na Estadio San Mames kibice czekali więc na dogrywkę.

W niej gra bardziej się wyrównała. Tuż przed końcem pierwszej odsłony dogrywki sędzia Jose Luis Munuera Montero przy monitorze VAR rozstrzygał kwestię zagrania ręką przez Jordiego Albę. Ostatecznie podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Iker Muniain.

Po kolejnej zmianie stron piłkę do siatki wbił Ferran Torres, ale pozycja spalona Hiszpana uniemożliwiła uznanie jego bramki. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Athletic Bilbao cieszył się więc z awansu do ćwierćfinału.

Athletic Bilbao – FC Barcelona 3:2 (2:2, 1:1)
Bramki: 2′, 105 + 1′ Muniain (kar), 86′ Martinez – 20′ Torres, 90 + 3′ Pedri