(VIDEO) Sensacja w Madrycie! Królewscy niespodziewanie tracą punkty

Opublikowane 23 stycznia 2022, 18:24
0
0

Lider LaLigi Real Madryt gościł na Santiago Bernabeu piętnaste Elche. Przyjezdni zrewanżowali się Królewskim za niedawny pojedynek w Pucharze Króla i urwali im punkty po remisie 2:2.

Wynik spotkania otworzyć mógł Karim Benzema. Francuz w 33. minucie meczu podszedł do rzutu karnego, lecz chybił.

Niespełna 10 minut później to Elche cieszyło się z bramki. Fidel dograł na głowę Lucasa Boye’a, a ten skierował piłkę wprost do siatki Królewskich.

Obie ekipy schodziły więc na przerwę przy dość niespodziewanym rezultacie. Warto zaznaczyć, że Elche oddało przed przerwą tylko jeden celny strzał przy sześciu próbach Królewskich.

Po przerwie Real musiał zwiększyć swój napór. Wydawało się, że w 52. minucie będzie miał on drugi rzut karny, jednak VAR cofnął decyzję o przyznaniu jedenastki gospodarzom.

Królewscy nie mogli wstrzelić się do bramki przyjezdnych, natomiast goście byli tego dnia nad wyraz skuteczni. Strzelec pierwszej bramki Lucas Boye tym razem piłką obsłużył Pere Millę, a ten w 76. minucie dał prowadzenie 0:2.

Na Santiago Bernabeu pachniało sensacją, więc Real rzucił wszystkie siły do ataku. W 82. minucie Sędzia Ricardo de Burgos Bengoetxea ponownie wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Luka Modrić i zdobył gola kontaktowego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Królewscy dopięli swego. Vinicius Junior posłał piłkę do Edera Militao, a ten uratował jeden punkt.

Real Madryt – Elche 2:2 (0:1)
Bramki: 82′ Modrić (kar.), 90 + 2′ Militao – 42′ Boye, 76′ Milla