środa, 18 maja, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Niewiadoma do samego końca! Wielkie emocje w meczu Polska - Słowacja

(VIDEO) Niewiadoma do samego końca! Wielkie emocje w meczu Polska – Słowacja

Reprezentacja Polski w futsalu zremisowała 2:2 ze Słowakami. To oznacza, że Biało-Czerwoni nie mają już szans na awans do fazy pucharowej holenderskiego Euro.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Polaków, ponieważ to właśnie oni zdobyli bramkę jako pierwsi. Podanie Kubika, na bramkę zamienił Tomasz Kriezel i Biało-Czerwoni od 7. minuty meczu mogli cieszyć się z prowadzenia.

Reprezentanci Polski schodzili na przerwę, prowadząc. Niestety po zmianie stron to rywale Biało-Czerwonych byli konkretniejsi.

Remis swojej kadrze dał Sevcik. Słowak wykorzystał podanie Zatovicia. Niestety trzy minuty później nasi południowi sąsiedzi cieszyli się już z prowadzenia. Drahovsky był tym, który strzelił bramkę na 1:2.

Biało-Czerwoni coraz mocniej napierali na Słowaków. Obijali ich bramkę, aż w końcu dopięli swego. Patryk Hoły zdołał skierować piłkę do siatki Słowaków i ponownie było remisowo.

Polacy w pierwszej kolejce przegrali 1:3 z Chorwacją. Słowacy na inaugurację holenderskiego Euro zostali rozbici przez Rosjan w stosunku aż 1:7. W drugim meczu grupy C Rosja ograła Chorwację 4:0.

W trzeciej kolejce teoretycznie prostsze zadanie czekać będzie Słowaków. W meczu z Chorwatami nie będą co prawda faworytami, ale wydaję się, że to właśnie Rosjanie są najlepiej dysponowani z całej stawki w grupie.

Reprezentanci Sbornej dotychczas zgromadzili komplet punktów, notując przy tym bilans 11:1. Polacy chcąc liczyć na awans do fazy pucharowej, muszą pokonać Rosjan, a dodatkowo liczyć na wygraną Słowaków nad Chorwatami.

Mecz Polska – Rosja zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:30.