środa, 18 maja, 2022
Strona głównaUFCDana White musi zacisnąć zęby! Jake Paul wchodzi do UFC!

Dana White musi zacisnąć zęby! Jake Paul wchodzi do UFC!

Dana White chciałby się odsunąć od wszelkich tematów związanych z Jake’iem Paulem, ale chyba będzie miał z tym problem. YouTuber-pięściarz wykupił na giełdzie… aukcje firmy-matki UFC!

O konflikcie na linii Jake PaulDana White wiadomo nie od dziś. Zawodnik z perfekcyjnym rekordem 5-0 zwyciężał z dwoma byłymi fighterami UFC w pięściarskim ringu: z Benem Askrenem w 1 rundzie oraz dwukrotnie z byłym mistrzem dywizji półśredniej, Tyronem Woodleyem. Po KO na tym ostatnim Jake Paul jasno się wyraził, że chce kolejnych gwiazd MMA.

Doprowadziło to do ostrych wymian w Internecie. Koniec końców „The Problem Child” ogłosił, że z chęcią zmierzy się z Jorge Masvidalem, jeśli prezydent największej federacji spełni jego warunki. Jednym z nich było podniesienie minimalnej gaży, jaką fighterzy otrzymują za występ w oktagonie. I o ile Dana White do tych warunków się nie odniósł, a mediom zapowiedział, że nie ma zamiaru wypowiadać się o Jake’u Paulu, o tyle ten… zainwestował w UFC.

Zainwestowałem w akcje EDR [Endeavor – firma matka] (UFC) z moim partnerem, by skupić się na środowiskowych i społecznych czynnikach życia fighterów. Wierzymy, że EDR zyska długotrwały wzrost ekonomiczny, poprzez podniesienie wypłat zawodników UFC i zaperwniając im opiekę zdrowotną.

Wywołany przez „The Problem Child” partner biznesowy, Geoffrey Woo, również zamieścił serię wpisów ujawniając szczegóły dotyczące tego ruchu finansowego:

Jake Paul, nasi współpracownicy i ja jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić inwestycję w Endeavor (…) – i naszych celów, jako inwestorów.

Mój partner Jake stanął na czele zmian w biznesie sportów walki nie tylko mówiąc o tym, lecz także podejściem – do płacy zawodników, opieki zdrowotnej i broniąc kobiecej części. (…)

UFC spotkało się z wieloma słowami krytyki na temat wyeksploatowania zawodników. Różnica w tym, co dostają zawodnicy, a co włodarze jest poniżej wszelkich standardów. Jest to problem dla akcjonariuszy i nie zmieni się on z dnia na dzień.

– Wierzymy, że najlepszą drogą do rewolucji jest pokierowanie ją od środka – jako współwłaściciele UFC i inwestorzy. Użyjemy tego, by pobudzić fanów, innych akcjonariuszy i cały zarząd, by wykonali odpowiednią pracę.

Źródło: Bleacher Report

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze