Erling Haaland wskazał kogo uważa za najlepszego obrońcę. „Nie sądzę, abym wygrał z nim choćby jeden pojedynek”

fot: YouTube
Opublikowane 28 stycznia 2022, 15:39
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Erling Haaland to młody perspektywiczny gracz, który niejednokrotnie pokazał już swoją wielką wartość. W ostatnim wywiadzie dla ESPN wskazał, kto według niego jest najlepszym obrońcą na świecie.

Norweski zawodnik od kilku miesięcy łączony jest z największymi europejskimi markami. Wiele wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym zmieni swojego pracodawcę. Ewentualny transfer Haalanda z pewnością byłby największym wydarzeniem nadchodzącego okna.

Obecnie Norweg leczy jednak kontuzję. Korzystając z większej ilości wolnego czasu, udzielił on wywiady dla stacji ESPN. W rozmowie wskazał, z którym zespołem najtrudniej mu się gra. Akurat tutaj wybór Erlinga można było przewidzieć.

„Nigdy nie wygrałem z Bayernem Monachium, więc chyba muszę powiedzieć, że to najtrudniejszy rywal. Grałem z nimi sześć czy siedem razy. Przegrałem każde z tych spotkań” – powiedział młody zawodnik.

Haaland wskazał także defensora, przeciwko któremu grało mu się najtrudniej. Wbrew pozorom nie wskazał nikogo z obrony Bayernu Monachium, a postawił na Virgila van Dijka.

„Grałem przeciwko wielu dobrym obrońcom. Ważne jest również to, jak gra cała drużyna, czy będę znajdował się w odpowiednich sytuacjach. Ale Virgil van Dijk był naprawdę dobry. Jego wyczucie czasu jest po prostu szalone. Nie sądzę, abym wygrał z nim choćby jeden pojedynek – stwierdził Norweg.

Obaj zawodnicy spotkali się na boisku 3 razy. Dwukrotnie miało to miejsce jeszcze za czasów gry Haalanda w RB Salzburg. Ostatni ich pojedynek odbył się podczas eliminacji do katarskiego mundialu.

Źródło: ESPN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments