Reprezentant Holandii trafi do Ekstraklasy? Jeden z klubów pracuje nad transferem!

fot: YouTube
Opublikowane 28 stycznia 2022, 22:42
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Lechia Gdańsk może w tym okienku transferowym dokonać zaskakującego ruchu. Klub ma zamiar sprowadzić Luciano Narshinga. Zawodnik ten w swojej karierze grał w reprezentacji Holandii, a także kilku dużych europejskich markach.

Luciano Narsingh znalazł się na liście życzeń Lechii Gdańsk. 31-letni Holender od pół roku jest wolnym zawodnikiem. Wcześniej reprezentował Feyenoord Rotterdam, chociaż w ostatnim sezonie został z niego wypożyczony do Twente Enschede.

Narsingh ma za sobą bogatą przeszłość, lecz pod znakiem zapytania pozostaje jego forma. 31-latek pozostaje jednak bez gry od pół roku. Problemem w negocjacjach są również wysokie wymagania finansowe Holendra. Nieoficjalnie mówi się, że chce on około 40% wyższą pensję niż ta, którą proponuje mu Lechia.

Luciano Narsingh swoją przygodę z seniorską piłką rozpoczynał w SC Heerenveen. Znakomite występy w sezonie 2011/12 sprawiły, że przeniósł się on do PSV Eindhoven. Tam również pełnił ważną rolę przynajmniej do sezonu 2015/16. W kolejnym sezonie zaliczył już znacznie mniej występów, a następnie został przetransferowany do Swansea City.

W walijskim klubie rozegrał dwa sezony na poziomie Premier League, lecz pełnił tam bardziej rolę rezerwowego. Latem 2019 roku zamienił Swansea na Feyenoord Rotterdam. Tam jednak również był rezerwowym, a ostatnie pół roku sezonu 2020/21 spędził na wypożyczeniu w Twente Enschede.

Luciano Narsingh występował w młodzieżowych reprezentacjach Holandii. W zespołach U-17, U-19 oraz U-21 rozegrał łącznie 30 spotkań (po 10 w każdym). Dodatkowo zaliczył także 12 występów w seniorskiej drużynie Oranje.

Zadebiutował 30 maja 2012 roku podczas meczu towarzyskiego ze Słowacją. Wtedy dostał 7 minut gry. Po raz ostatni w reprezentacji zagrał 1 września 2016 roku. Wtedy Holendrzy także rozgrywali mecz towarzyski, z tym że było to starcie z Grecją. Co ciekawe Narsingh wystąpił także przeciwko Polsce. W towarzyskim spotkaniu przed Euro 2016 Holendrzy wygrali 2:1, a Luciano asystował przy bramce Wijnalduma.

Źródło: Interia

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments