Wielka szkoda! Polacy odpadają z Euro 2022

Opublikowane 29 stycznia 2022, 16:11
0
0

Reprezentacja Polski przegrała 1:5 z Rosjanami i odpadła z Mistrzostw Europy w futsalu 2022. Biało-Czerwoni zajęli czwartą pozycję w grupie C.

Mecz od początku rozgrywany był w szybkim tempie. Defensywa Biało-Czerwonych pękła po raz pierwszy w 6. minucie spotkania. Antoszkin dograł piłkę do Sokołowa, a ten pewnym uderzeniem, otworzył wynik spotkania.

Gola na 2:0 w 16. minucie meczu zdobył Davidow. Ponownie dogrywał do niego Antoszkin. Polacy mieli świadomość tego, że w równolegle rozgrywanym spotkaniu Słowacja – Chorwacja wynik gra na ich korzyść. Biało-Czerwoni ruszyli odważniej na Rosjan i tuż przed przerwą Sebastian Leszczak na bramkę zamienił przedłużany rzut karny.

Niestety po zmianie stron szybki cios w stronę Polaków wystosowali Rosjanie. Cziszkala już po dwóch minutach gry na bramkę zamienił dogranie Robinho. W 29. minucie Polacy wykonywali rzut wolny, po którym z zabójczą kontrą wyszli Rosjanie. Antoszkin przytomnie wypatrzył Cziszkalę i Sborna prowadziła już 1:4. Wynik na 1:5 ustalił Milovanow.

W drugim meczu grupy C Słowacja podejmowała Chorwację. Chociaż przed meczem znacznym faworytem byli zawodnicy w strojach w kratę to hala zweryfikowała ich plany. Słowacy do przerwy prowadzili 2:1, a po zmianie stron dołożyli kolejne trzy trafienia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Słowaków.

Polacy przed meczem z Rosją mieli matematyczne szanse na awans. Biało-Czerwoni musieli ograć Rosjan i liczyć na wygraną Słowaków. Połowa z tych wymagań została spełniona, co oznacza, że reprezentanci Polski kończą swoją przygodę z holenderskim Euro na fazie grupowej. Biało-Czerwoni uplasowali się na czwartej lokacie.