(VIDEO) Co za gol Bielika! Polak strzelił…i doznał urazu!

Opublikowane 30 stycznia 2022, 17:12
0
0

Derby County zremisował 2:2 z Birmingham City. W meczu udział wziął Kamil Jóźwiak oraz Krystian Bielik, który wrócił na boisko po rocznej przerwie.

Mecz lepiej rozpoczęła ekipa Birmingham, która już po siedmiu minutach prowadziło 0:1 po golu Lyle Taylora. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania zmieniony musiał zostać Kamil Jóźwiak. Polak z powodu urazu kostki musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Po zmianie stron Birmingham podwyższyło swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Scott Hogan. W 69. minucie meczu swój powrót na murawę zaliczył Krystian Bielik.

Końcówka spotkania należała do drużyny Polaka, która zdołała odrobić stratę. Gola kontaktowego w 87. minucie spotkania zdobył Luke Plange. W piątej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę remisu w ekwilibrystyczny sposób zdobył nie kto inny jak właśnie Bielik.

Polak po tym uderzeniu niestety potrzebował pomocy medycznej. Wiele wskazuje na to, że uszkodził obojczyk. Na oficjalną diagnozę będzie jednak trzeba jeszcze poczekać.

Krystian Bielik przez prawie cały 2020 rok zmagał się z zerwanym więzadłem. Do gry wrócił 7 listopada, lecz już w pod koniec stycznia 2021 roku musiał ponownie zrobić sobie odpoczynek od futbolu. Wtedy Polak zerwał więzadła w drugim kolanie i czekała go 12-miesięczna przerwa.

Derby County znajduje się obecnie na 23. miejscu w Championship. Klub Jóźwiaka i Bielika został ukarany przez komisję ligi odjęciem aż 21 oczek za problemy finansowe. Obecnie ma on na swoim koncie 15 punktów i do bezpiecznej lokaty traci 7 oczek. W następnej kolejce Derby County zagra na wyjeździe z siódmym Huddersfield Town.