Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Baskowie zaskoczyli Real Madryt! Niesamowity dublet Athletic Bilbao w Pucharze Króla!

fot: YouTube
Opublikowane 3 lutego 2022, 23:41
0
0

Athletic Bilbao okazał się lepszy od Realu Madryt. Baskowie pokonali Królewskich 1:0 po bramce zdobytej w samej końcówce spotkania.

W podstawowym składzie Realu wystąpiło aż czterech zawodników, którzy jeszcze w tym tygodniu grali eliminacyjne mecze w strefie CONMEBOL. To było dość odważne posunięcie Ancellotiego.

W meczu od początku przeważał Athletic. Gospodarze kreowali więcej sytuacji bramkowych, lecz w pierwszej połowie spotkania podobnie jak Real Madryt oddali tylko jeden celny strzał.

W dogodnych sytuacjach znaleźli się dwukrotnie Dani Garcia i raz Iker Muniain. Uderzenia Garcii zostały wybronione przez Courtouisa oraz defensorów Królewskich. Strzał Muniaina minimalnie minął lewy słupek.

Na drugą połowę nie wyszedł kontuzjowany tuż przed przerwą Nico Williams. Po zmianie stron bramce Królewskich ponownie zagrozili Muniain i Garcia. Realowi brakowało klarownych sytuacji, a najbliżej zdobycia bramki w 81. minucie meczu był Casemiro.

Athletic dopiął swego i w 89. minucie Alex Berenguer popisał się celnym strzałem w lewy dolny róg bramki. Courtois był bezradny, a Basków od awansu dzieliły już minuty.

Gospodarze utrzymali wynik i zostały ostatnią ekipą, która zameldowała się w ćwierćfinale. We wcześniejszej rundzie pokonali oni już Barcelonę.

W ćwierćfinale oprócz Athletic Bilbao znalazły się także takie ekipy jak Valencia, Rayo Vallecano oraz Real Betis. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane w formie dwumeczu i odbędą się 9 lutego i 2 marca. Pary zostaną wylosowane 4 lutego.