(VIDEO) Co za bramka w Lubinie! Legia znów lepsza od Miedziowych

fot: Screenshot
Opublikowane 4 lutego 2022, 22:24
0
0

W Lubinie Zagłębie rozpoczęło rundę wiosenną od starcia z Legią Warszawa. Przyjezdni podobnie jak w grudniowym meczu na Łazienkowskiej okazali się lepszymi od Miedziowych. Tym razem wygrali ten mecz 3:1.

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej Zagłębie Lubin podjęło na własnym obiekcie Legię Warszawa. Spotkanie mocniej zaczęli Miedziowi, lecz nie przypieczętowali tego bramką. Pierwsze 30 minut meczu minęło bez żadnych fajerwerków.

Znacznie więcej działo się kwadrans przed gwizdkiem na przerwę. W 40. minucie meczu wynik spotkania otworzył Maciej Rosołek, który zmienił tor lotu piłki wrzuconej przez Josue!

Tuż przed zejściem do szatni nieszczęśliwie zainterweniował Bartosz Kopacz. Zawodnik Miedziowych chciał wybić futbolówkę, lecz zamiast tego tylko zmylił golkipera i wpakował piłkę do własnej siatki.

Po zmianie stron gola kontaktowego bardzo szybko zdobyli gospodarze. Patryk Szysz świetnie odnalazł się przed polem karnym Wojskowych i efektownym strzałem pokonał Artura Boruca.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy utrzymywał się w mocnym tempie. Zagłębie Lubin spróbowało jeszcze przycisnąć ekipę Legii w ostatnich minutach meczu, lecz bez skutku w postaci bramki. Swoje trafienie dołożyli jednak jeszcze przyjezdni. W 80. minucie na boisku pojawił się powracający Paweł Wszołek, a w 88. minucie już cieszył się z bramki!

Zagłębie przegrało swój dwunasty mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Legia Warszawa zdołała odnieść szóstą wygraną.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 1:2 (0:2)
Bramki: 48′ Szysz – 40′ Rosołek, 45′ Kopacz (sam.)