(VIDEO) Niesamowity wolej Nowaka! Zwrot akcji w Mielcu! Zobacz piękne trafienie gracza Górnika

Opublikowane 5 lutego 2022, 16:57
0
0

Stal Mielec podejmowała na własnym obiekcie Górnik Zabrze. Gospodarze wygrywali do przerwy po golu zdobytym tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po zmianie stron lepsi okazali się jednak piłkarze Górnika, którzy zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać ten mecz 1:2!

Wynik spotkania już w 6. minucie mógł otworzyć Dariusz Pawłowski. Zawodnik Górnika otrzymał piłkę od Podolskiego, lecz trafił wprost w Strączka. Pięć minut później groźnie było po drugiej stronie boiska. Maksymilian Sitek uderzył z 11 metra, a Bielica z najwyższym trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Tuż po upływie kwadransa gry przed dogodną okazją na strzelenie bramki stanął Lukas Podolski. Na posterunku był jednak Strączek.

Dużo działo się na początku pierwszej połowy, ale także i tuż przed jej zakończeniem. W 39. minucie Strączek popełnił błąd, który mógł kosztować Stal utratę bramki, ale strzał Krawczyka wybił Żyro!

Kilka chwil później sędziowie sprawdzali czy piłka uderzona przez Granlunda przekroczyła linię bramkową Górnika. Niedługo potem analizowali oni potencjalny rzut karny dla gospodarzy.

W tej sytuacji podjęli decyzję, o przyznaniu jedenastki mielczanom. Faulowany był Mateusz Mak, a do piłki podszedł Grzegorz Tomasiewicz, który pewnie zamienił karny na bramkę.

Po zmianie stron Górnik szybko zdołał doprowadzić do remisu. W 52. minucie mielczanie próbowali wybić piłkę wrzuconą przez Lukasa Podolskiego, ale ta trafiła do Bartosza Nowaka, który popisał się efektownym wolejem.

Dziesięć minut później Krzysztof Kubica mógł dać prowadzenie zabrzanom, ale jego strzał wylądował jedynie na poprzeczce. Swoich szans spróbował jeszcze Podolski, ale tym razem nie udało mu się wstrzelić, podobnie z resztą jak Mateuszowi Makowi po stronie Stali.

Lukas miał jednak jeszcze kolejne dogodne sytuacje i na bramkę zamienił tę z 85. minuty. Manneh świetnie wypatrzył Podolskiego, a ten w sytuacji sam na sam nawinął Strączka i dał prowadzenie przyjezdnym!

W doliczonym czasie gry wyrównać mógł jeszcze Grzegorz Tomasiewicz, ale nie zdołał on zamienić na bramkę drugiej jedenastki, jaka została podyktowana dla Stali Mielec.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)
Bramki: 45+2′ Tomasiewicz (kar.) – 52′ Nowak, 85′ Podolski

W następnej kolejce Stal Mielec zmierzy się w Krakowie z miejscową Wisłą. Górnik Zabrze na własnym obiekcie podejmie natomiast Jagiellonię Białystok.