(VIDEO) Pogoń Szczecin nadal w gazie! Piast bezradny w meczu z Portowcami

Opublikowane 5 lutego 2022, 19:27
0
0

Pogoń Szczecin rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa. Portowcy ograli w Gliwicach miejscowy Piast w stosunku 2:0.

Obie ekipy podeszły do tego spotkania z respektem. Kibice oglądający to spotkanie mogli obserwować szanse zarówno dla gospodarzy, jak i gości, lecz brakowało konkretów.

W pierwszej połowie oba zespoły uderzały na bramkę łącznie 14 razy, lecz tylko dwa uderzenia były celne. Najbliżej zdobycia bramki w pierwszej połowie był Ariel Mosór, jednak jego strzał został zablokowany.

Po zmianie stron bardziej aktywni byli przyjezdni. Portowcy dopięli swego w 60. minucie spotkania. Wtedy po kontrze Sebastian Kowalczyk świetnie wypatrzył wbiegającego w pole karne Kamila Grosickiego, a ten pewnie zamienił jego dogranie na bramkę.

W kolejnych minutach nadal lepiej wyglądała gra przyjezdnych. W 82. minucie meczu wyprowadzili oni drugi cios. Tym razem to Michał Kucharczyk popisał się doskonałym przeglądem pola i zgrał futbolówkę do Vahana Bichakhchyana. Nowy nabytek Portowców nie pomylił się i ustalił wynik spotkania na 0:2!

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)
Bramki: 60′ Grosicki, 82′ Bichakhchyan

Piast Gliwice przegrał dziewiąty mecz w tym sezonie. Dla Pogoni Szczecin była to jedenasta wygrana. Portowcy dali jasny sygnał, że są gotowi na walkę o mistrzostwo Polski.

W następnej kolejce Piast Gliwice zagra w Płocku z miejscową Wisłą. Pogoń Szczecin podejmie na własnym obiekcie Zagłębie Lubin.