(VIDEO) Wielkie emocje w Derbach Mediolanu!

Opublikowane 5 lutego 2022, 19:56
0
0

Do niesamowitego zwrotu akcji doszło w Derbach Mediolanu. Inter Mediolan prowadził do przerwy 1:0, lecz w drugiej połowie w ciągu trzech minut stracił dwie bramki!

Niebiesko-czarna część San Siro wzniosła ręce do góry już w 10. minucie, kiedy to Denzel Dumfries skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Mike Maignana. Radość ta nie trwała jednak długo, ponieważ sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał tego trafienia.

Holender tuż przed upływem 30. minuty spotkania stanął przed kolejną szansą, ale tym razem lepszym okazał się Maignan. Chwilę wcześniej bramce Milanu zagroził Nicolo Barella.

Inter napierał i wreszcie dopiął swego. W 38. minucie były gracz Milanu Hakan Calhanoglu dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a w polu karnym Rossonerich najlepiej odnalazł się Ivan Perisić.

Po powrocie na murawę więcej z gry mieli piłkarze AC Milanu. Rossoneri długo nie mogli jednak przypieczętować tego bramką.

Sztuka ta udała się Milanowi dopiero w 75. minucie. Strzał Brahima Diaza został zblokowany przez Allesandro Bastoniego. Olivier Giroud zdołał jednak dołożyć nogę i futbolówka zamiast poza boiska wleciała właśnie do bramki Nerrazzurich.

Rossoneri poszli za ciosem i już trzy minuty później cieszyli się z prowadzenia. Na listę strzelców ponownie wpisał się Olivier Giroud. Francuz dostał podanie od Davide Calabrii i bez zastanowienia uderzył na bramkę Interu.

Inter Mediolan – AC Milan 1:2 (1:0)
Bramki: 39′ Perisić – 75′, 78′ Giroud

AC Milan dzięki wygranej zbliżył się do Interu Mediolan i traci obecnie do niego tylko jeden punkt. Warto jednak zaznaczyć, że Nerrazzuri mają jeszcze zaległy mecz. W następnej kolejce Inter zagra w Neapolu z Napoli, a AC Milan zmierzy się z Sampdorią Genuą.