Jan Błachowicz odpowiada na wyzwanie Usmana! Nie wyklucza walki z Nigeryjczykiem!

Fot. YouTube
Opublikowane 9 lutego 2022, 09:42
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz odpowiedział na słowa Kamaru Usmana, który w jednym z wywiadów zdradził, że chciał zmierzyć się Polakiem, kiedy ten zasiadał na tronie wagi półciężkiej.

Nigeryjczyk, który jest najlepszym zawodnikiem UFC bez podziału na kategorie wagowe, w największej organizacji na świecie stoczył 13 pojedynków i nie poniósł żadnej porażki. Fighter zdominował dywizję półśrednią i wygrał sześć pojedynków z rzędu, których stawką był mistrzowski tytuł.

Wydaje się, że w kategorii do 77,1 kg nie ma pretendenta, który byłby w stanie odebrać mu pas UFC, więc zawodnik chciał spróbować swoich sił w starciu o drugi tytuł. Nie zamierza jednak walczyć z Israelem Adesanyą ze względu na to, że obaj pochodzą z Nigerii.

W wywiadzie dla GQ Usman zdradził, że chciał od razu przeskoczyć dwie kategorie wagowe wyżej i zmierzyć się z Janem Błachowiczem, kiedy ten jeszcze był mistrzem dywizji półciężkiej.

– Miałem ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem o pas kategorii półciężkiej. Jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe i chciałem to udowodnić. Bez różnicy w jakiej kategorii. Myślałem, że to byłoby dla mnie dobre zestawienie. Myślę, że bym go pokonał.

Teraz o słowa Nigeryjczyka został zapytany Jan Błachowicz, który udzielił wywiadu kanałowi myMMApl. „Cieszyński Książę” nie wyklucza takiej walki, jednak przyznał, że gdyby miało do niej dojść, to Usman musiałby na to najpierw zapracować.

– To już chyba pokazałem z Adesanyą i Rockholdem. Mam jakby inne wyzwania na celu, mam inne priorytety, ale w przyszłości, jeżeli ktoś będzie chciał zrobić tę walkę, pójdzie za tym fajny sos, no to dlaczego nie?

– Na pewno nie byłoby tak, jak z Adesanyą, że on sobie zażyczył walki mistrzowskiej i od razu dostał tę walkę mistrzowską. Niech najpierw udowodni w kategorii wyżej, że faktycznie zasługuje na tę walkę.

– Słuchaj no, zapraszam, zapraszam! Ale mówię, ja mam inne priorytety. Najpierw wyleczyć kontuzję, przygotować się na Rakicia, pokonać Rakicia i dalej będziemy rozmawiać, co się dzieje.

Źródło: YouTube myMMApl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO