(VIDEO) Popis Milanu! Zobacz jak Rossoneri forsowali obronę Lazio

Opublikowane 9 lutego 2022, 22:50
0
0

AC Milan pewnie 4:0 pokonał Lazio Rzym w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Rossoneri sprawę załatwili już w pierwszej połowie. W półfinale rozgrywek czeka ich inspirujący dwumecz!

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na San Siro musieli poczekać do 24. minuty spotkania. To właśnie wtedy Alessio Romagnoli posłał świetne dogranie do Rafaela Leao. Portugalczyk pognał z piłką do przodu i pokonał golkipera Lazio.

Tuż przed przerwą Rossoneri wyprowadzili jeszcze dwa ciosy. W 41. minucie Rafael Leao nawinął defensora Lazio, po czym wystawił futbolówkę Olivierowi Giroud. Francuz nie mógł się pomylić, strzelając z piątego metra na pustą bramkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy defensywa Lazio ponownie poczuła współpracę na linii Leao – Giroud. Tym razem reprezentant Portugalii posłał piłkę z bocznego końca pola karnego, do której Francuz musiał jedynie dołożyć nogę.

W drugiej połowie działo się znacznie mniej, ponieważ przyjezdni raczej nie czuli, że mogą cokolwiek zmienić w tym spotkaniu. Swoich sił próbowali Pedro i Lazzari, lecz nie zagrozili zbytnio bramce Milanu.

Położone na łopatkach Lazio w 79. minucie dobił jeszcze Franck Kessie. Iworyjczyk wykorzystał zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, jakie wywołało jedno z posłanych tam dośrodkowań.

AC Milan – Lazio Rzym 4:0 (3:0)
Bramki: 24′ Leao, 41′, 45+1′ Giroud, 79′ Kessie

W półfinale AC Milan w derbowym pojedynku zmierzy się z Interem Mediolan. Pierwszy mecz odbędzie się na początku marca, a rewanż rozegrany zostanie w połowie kwietnia. Drugą półfinałową parę utworzą zwycięzcy meczów Atalanta – Fiorentina oraz Juventus – Sassuolo.