(VIDEO) Świetny Jota! Portugalczyk zapewnia wygraną The Reds

Opublikowane 10 lutego 2022, 22:38
0
0

Liverpool ograł 2:0 zespół Leicetser City. Oba gola w tym starciu zdobył Diogo Jota. Portugalczyk dwukrotnie wiedział kiedy ma znaleźć się w polu karnym rywali.

Bliski zdobycia pierwszej bramki był James Maddison. Zawodnik Lisów znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym The Reds i oddał groźny strzał, który jednak wybronił Alisson.

Liverpool groźną sytuację wykreował sobie dopiero w 19. minucie. Wtedy Trent Alexander-Arnold uderzył na bramkę Lisów, ale Kasper Schmeichel nie pozwolił piłce wpaść do siatki i sparował ją na korner.

W 34. minucie The Reds wykonywali kolejny już tego dnia rzut rożny. Alexander-Arnold wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Van Dijka. Jego główkę wybronił Schmeichel, lecz przy dobitce Diogo Joty nie miał już najmniejszych szans.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy wynik spotkania mógł podwyższyć Roberto Firmino. Tym razem Lisy przed stratą bramki uchronił golkiper.

W drugiej połowie działo się mniej do momentu, kiedy to na boisku pojawił się Mohamed Salah. Egipcjanin wszedł w 60. minucie i rozruszał grę The Reds.

Salah zatrudnił Schmeichela, który musiał wykazać się nie lada refleksem by poradzić sobie z jego uderzeniami. Raz Lisom pomogła poprzeczka, na której zatrzymała się piłka strzelona przez Egipcjanina.

Swoją próbę miał także nowy nabytek The Reds Luis Diaz. Bramkę, która okazała się ostatecznym ciosem w 87. minucie spotkania zdobył Diogo Jota. Portugalczyk zamienił na bramkę podanie od Joela Matipa.

Liverpool FC – Leicester City 2:0 (1:0)
Bramki: 34′, 87′ Diogo Jota

W weekend Liverpool czeka podróż do Burnley. Leicester na King Power Stadium podejmie ekipę West Ham United.