(VIDEO) Szaleństwo w Bergamo! Krzysztof Piątek z dubletem! Zobacz bramki Polaka

Opublikowane 10 lutego 2022, 19:58
0
0

Grająca w osłabieniu Fiorentina zdołała w Bergamo pokonać miejscową Atalantę. Dwie bramki w tym starciu zaliczył Krzysztof Piątek.

Fiorentina podeszła do tego spotkania odważnie i napiera od praktycznie samego początku. Już w 6. minucie na granicy pola karnego padł Nicolas Gonzalez, a arbiter Michael Fabbri postanowił sprawdzić całą sytuację na VAR-ze.

Ostatecznie podyktował rzut karny, do którego podszedł Krzysztof Piątek. Polak oddał pewny strzał w prawy dolny róg bramki, czym otworzył wynik spotkania.

Pierwsze 30 minut meczu należało do Fiorentiny, ale przyjezdni nie byli w stanie potwierdzić tego kolejnymi bramkami.

Zamiast kolejnego gola dla Fiorentiny padła bramka dla gospodarzy. Davide Zappacosta uderzył technicznie i zmieścić piłkę w górnym narożniku bramki strzeżonej przez Terracciano!

Tuż przed zejściem do szatni przyjezdnych postraszył jeszcze Jeremy Boga. Więcej bramek już nie padło i obie ekipy kończyły pierwszą połowę przy stanie 1:1.

W 56. minucie spotkania Jeremy Boga wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wszystko wskazywało więc na to, że niewykorzystane przez Fiorentinę akcje z początku pierwszej połowy zemściły się na przyjezdnych.

W 70. minucie Teun Koopmeiners przekroczył przepisy i arbiter spotkania podyktował drugi rzut karny dla Fiorentiny. Na jedenasty metr podszedł oczywiście Krzysztof Piątek. Tym razem strzał Polaka wybronił Musso, lecz ten zdołał dobić piłkę.

Fiorentina od 79. minuty spotkania grała w osłabieniu. Z boiska wyleciał Lucas Martinez Quarta. Gdy już wszyscy spodziewali się dogrywki, wtedy strzał na wagę awansu dla Fiorentiny oddał Nikola Milenković.

Wszystkie bramki spotkania:

Atalanta Bergamo – ACF Fiorentina 2:3 (1:1)
Bramki: 30′ Zappacosta, 56′ Boga – 9′ Piątek (kar.), 71′ Piątek, 90 + 3 Milenković

Fiorentina rozegra dwumecz ze zwycięzcą starcia Juventus – Sassuolo Calcio.