Piątek, 19 Kwietnia, 2024

(VIDEO) A jednak! Super zmiennik zapewnia wygraną Portowcom! Zobacz bramki z meczu

Opublikowane 13 lutego 2022, 16:58
0
0

Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Zagłębiem Lubin. Wygraną Portowcom zapewnił nowy armeński nabytek, który podobnie jak w meczu z Piastem Gliwice strzelił bramkę niedługo po wejściu na murawę.

Na bramki w Szczecinie nie trzeba było długo czekać, ponieważ wynik spotkania już w 6. minucie spotkania otworzył Luka Zahović. Słoweniec na gola zamienił dogranie od Mariusza Malca.

Portowcy chcieli pójść za ciosem i w kolejnych minutach bramce Miedziowych próbowali zagrozić Grosicki, Kowalczyk oraz Carlos. Zagłębie odgryzło się Portowcom dwoma kontrami.

W 19. minucie spotkania Żurawski wpadł w pole karne Miedziowych i gdyby nie Kłudka możliwe, że byłoby już 2:0.

W kolejnych minutach widoczna była optyczna przewaga gospodarzy. Przyjezdni również próbowali atakować, lecz najczęściej zderzali się z blokiem defensywnym Portowców.

Miedziowi mogli wyrównać tuż przed przerwą. Po wrzutce na pole karne Pogoni z główki uderzał Podliński. Na posterunku był jednak Dante Stipica.

Po zmianie stron nadal to Pogoń była odpowiedzialna za kreowanie gry. Zagłębie widząc upływający czas zaczęło grać odważniej, czego efekty można było zobaczyć w 58. minucie meczu.

To właśnie wtedy Erik Daniel dośrodkował piłkę do Patryka Szysza, a ten głową pokonał Dante Stipicę. Golkiper Portowców odsłonił krótszy słupek, co wykorzystał zawodnik Miedziowych.

Portowcy od razu rzucili się do ataków. Trener Runjaić w 66. minucie przeprowadził aż trzy zmiany. Gospodarze kreowali grę, ale próby Zahovicia oraz Grosickiego okazały się niecelne. Zagłębie odgryzło się Pogonii strzałem Dolezala, który jednak również minął słupek bramki Stipicy.

Starania Portowców przyniosły jednak rezultat. W 81. minucie Mateusz Łęgowski wypatrzył Vahana Bichakhchyana i zgrał do niego piłkę. Armeńczyk przyjął futbolówkę, znalazł sobie trochę miejsca i przymierzył zza pola karnego wprost w okienko bramki Miedziowych!

Mimo starań piłkarzy Zagłębia więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Pogoń Szczecin nadal pozostaje niepokonana na własnym obiekcie.