Piątek, 29 Marca, 2024

(VIDEO) Wielkie emocje w Derbach Barcelony! Zobacz przepiękny gol gracza Espanyolu

fot: Screenshot
Opublikowane 13 lutego 2022, 22:56
0
0

Espanyol wygrał 2:1 Derby Barcelony. Blaugrana nie zdołała utrzymać prowadzenia. Defensywę Barcelony rozmontował duet Darder – de Tomas.

Barcelona ugodziła swoich derbowych rywali już w 2. minucie meczu. Jordi Alba wypatrzył Pedriego i posłał do niego piłkę mierzoną na centymetry. Młody Hiszpan tylko dopełnił formalności.

Blaugrana próbowała pójść za ciosem. Defensywę Espanyolu niepokoili Adama Traore, Jordi Alba, Pedri oraz Frenkie de Jong.

W końcowych minutach pierwszej połowy pachniało drugą bramką dla Barcelony. Najpierw Ferrana Torresa uprzedził jeden z obrońców Espanyolu. Następnie strzał Adamy Traore wybronił Diego Lopez.

Niewykorzystane szanse zemściły się na Barcelonie i w 40. minucie to Espanyol cieszył się z wyrównującej bramki. Raul de Tomas oddał piłkę Sergiemu Darderowi, a ten huknął nie do obrony sprzed pola karnego!

Po powrocie na murawę Barcelona chciała jak najszybciej odzyskać prowadzenie. Wysiłki Dumy Katalonii nie przyniosły jednak skutku. W 56. minucie Gavi oddał potężny strzał, który wpadł do siatki Espanyolu, lecz analiza VAR wykazała, że gol został zdobyty nieprawidłowo.

W 64. minucie Barcelona ponownie przekonała się o sile współpracy Dardera z de Tomasem. Tym razem Darder podał do de Tomasa, a ten pokonał ter Stegena i dał prowadzenie gospodarzom.

Duma Katalonii starała się nadrobić stratę. Bramkarza Espanyolu zatrudnili Ferran Torres oraz Pedri. W doliczonym czasie gry z boiska wylecieli Nico Melamed i Gerard Pique. Barcelona rzutem na taśmę zdołała wyrównać stan rywalizacji. Na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong.

Espanyol – Barcelona 2:2 (1:1)
Bramki: 40′ Darder, 64′ de Tomas – 2′ Pedri, 90 + 6′ de Jong