fot: Screenshot
Opublikowane 14 lutego 2022, 22:40
0
0

Fiorentina wygrała 2:1 wyjazdowe spotkanie ze Spezią Calcio. Dla Krzysztofa Piątka był to mecz pełen emocji. Najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, a potem zdobył jedyną tego dnia bramkę dla Fiorentiny.

Po niespełna kwadransie gry Arkadiusz Reca sprokurował rzut karny na korzyść Fiorentiny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Piątek. Polak strzelił jednak tylko w słupek i nie mógł cieszyć się z bramki.

W dalszej części spotkania Fiorentina napierała na gospodarzy, lecz miała problemy ze skutecznością. Mało pracy w pierwszej połowie miał Terraciano, ponieważ Spezia nie oddała żadnego celnego strzału na jego bramkę.

Przewaga Fioli została potwierdzona w 42. minucie spotkania. Youssef Maleh odnalazł w polu karnym Krzysztofa Piątka, a ten z bliskiej odległości pewnie umieścił piłkę pomiędzy słupkami bramki strzeżonej przez Ivana Provedela.

Chociaż po zmianie stron to nadal Fiorentina kreowała grę, to nie zdołała ona jednak podwyższyć swojego prowadzenia.

W 74. minucie spotkania przyjezdni podarowali prezent ofensywie Spezii, a ta bez chwili namysłu postanowiła go wykorzystać. Kevin Agudela postanowił sam pobiec z piłką w pole karne Fiorentiny, a następnie indywidualnie zakończyć akcję.

Szkoleniowiec Fioli w 79. minucie postanowił ściągnąć z boiska Piątka i w jego miejsce wprowadził Cabrala. Tuż przed upływem 90. minuty meczu Fiorentina zdołała ponownie wyjść na prowadzenie. Zza pola karnego skutecznie huknął Sofyan Amrabat.

Spezia Calcio – ACF Fiorentina 1:2 (0:1)
Bramki: 74′ Agudelo – 42′ Piątek, 89′ Amrabat