(VIDEO) Odwrócili mecz! Jagiellonia zostawia Górnik bez punktów!

fot: Screenshot
Opublikowane 14 lutego 2022, 20:02
0
0

W meczu kończącym 21. kolejkę Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok. Gospodarze mogli zatrzymać pełną pulę u siebie, lecz na drodze stanął min. Michał Pazdan i Zlatan Alomerović.

Niewiele brakowało, a już w 5. minucie spotkania mógł paść gol samobójczy po niefortunnej interwencji Janży. Niedługo potem Górik stanął przed szansą zagrożenia bramce Jagiellonii z rzutu wolnego, lecz nic z tego nie wynikło.

Kibice na pierwszy celny strzał w tym meczu czekali aż do 18. minuty. To właśnie wtedy Lukas Podolski uderzył zza pola karnego wprost w rękawice Alomerovicia.

Tuż przed upływem 30. minuty spotkania Zlatan Alomerović uratował Dumę Podlasia przed stratą bramki. Po ładnej akcji Górnika Krawczyk zdołał wystawić piłkę Podolskiemu, ale jego strzał został sparowany przez czujnego golkipera.

Kilka sekund później doszło do groźnej sytuacji z udziałem Kubicy i Matysika. Ten pierwszy zderzył się głową z tym drugim i stoper Jagielloni potrzebował pomocy medyków. Ostatecznie nie powrócił na plac gry.

W 35. minucie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. Dadok z prawej flanki przytomnie wypatrzył Piotra Krawczyka i dorzucił do niego futbolówkę. Ten z niewielkiej odległości skierował piłkę do bramki Jagiellonii.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę Piotr Krawczyk mógł podwyższyć prowadzenie Górnika. Tym razem dostał futbolówkę od Podolskiego i sam pognał w pole karne przyjezdnych. Gdyby nie dobra interwencja Alomerovicia byłoby 0:2!

Po zmianie stron mocniej zaczęła Jagiellonia, lecz nie zdołała wykorzystać żadnej z nadarzającej się okazji. Zabrzanie po pierwszej fali ataków Dumy Podlasia odpowiedzieli trafieniem w słupek w wykonaniu Manneha. Niedługo potem groźnie z rzutu wolnego przymierzył także Lukas Podolski.

Jagiellonia wróciła do ofensywy i w 66. minucie cieszyła się z wyrównującego gola. Po wrzutce w pole karne Tiru zgrał piłkę do Tomasa Prikryla, a ten uderzył po ziemi i pokonał Bielicę.

Po dziesięciu minutach Górnik ponownie mógł być na prowadzeniu. Lob Nowaka nad Alomeroviciem ubezpieczał jednak Pazdan, który wybił piłkę z linii bramkowej!

Kilka minut później Pazdan zainterweniował także w sytuacji sam na sam pomiędzy Janżą a Alomeroviciem.

Chociaż wydawało się, że dla Jagielloni sukcesem będzie dowiezienie remisu to jednak Duma Podlasia w doliczonym czasie gry wyprowadziła zabójczą kontrę. Prikryl wrzucił futbolówkę w pole karne Górnika, a Karol Struski uderzył, dając tym samym wygraną przyjezdnym.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0)
Bramki: 35′ Krawczyk – 66′ Prikryl, 90+3’Struski

Gol Piotra Krawczyka:

Górnicy z Zabrza w następnej kolejce zmierza się z Rakowem Częstochowa. Mecz ten odbędzie się przy Roosevelta. Jagiellonia Białystok na własnym obiekcie podejmie Cracovię.