(VIDEO) Ważna wygrana Manchesteru! Tak padały gole

Opublikowane 15 lutego 2022, 23:01
0
0

Manchester United wygrał 2:0 na Old Trafford z Brightonem. Czerwonym Diabłom wygraną zapewnił Portugalski duet Ronaldo – Fernandes.

Szybko po rozpoczęciu spotkania wynik otworzyć mógł Jakub Moder. Polak otrzymał świetne podanie na pole karne, lecz nie zdołał wykorzystać tej sytuacji. Znakomitą interwencją popisał się de Gea.

Kilka sekund potem akcja toczyła się już pod bramką Mew. Tym razem czujny był Robert Sanchez, który sparował strzał Jadona Sancho.

W dalszej części spotkania to Brighton bardziej kreował grę. Mewom niełątwo było wypracować sobie klarowną okazję, jednak przed jedną z takowych stanął ponownie Jakub Moder.

Młody Polak w 39. minucie wyskoczył najwyżej do dośrodkowania. Na posterunku był jednak David de Gea, który wybił futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później Moder świetnie wypatrzył Yvesa Bissoumę, ale jego strzał minął minimalnie lewy słupek.

Na drugą połowę Manchester United wyszedł jakby odmieniony. Czerwone Diabły szybko chciały otworzyć wynik spotkania i sztuka ta udała im się w 51. minucie. Cristiano Ronaldo znalazł sobie trochę miejsca i huknął z okolic szesnastego metra na bramkę Brightonu.

Sytuacja Mew skomplikowała się jeszcze bardziej w 54. minucie. Wtedy Lewis Dunk dopuścił się faulu, który po analizie VAR skutkował wyrzuceniem go z boiska.

Czerwone Diabły poczuły krew i próbowały jeszcze powiększyć swoje prowadzenie. Uderzenia Ronaldo i Fernandesa nie przyniosły jednak zamierzonego skutku.

Osłabiony Brighton również szukał swoich szans. Jakub Moder strzelił w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry Danny Welbeck skierował piłkę tuż nad bramką Manchesteru.

W ostatnich sekundach meczu Manchester przeprowadził jeszcze szybką kontrę, w której Pogba podał do Bruno Fernandesa, a ten samodzielnie wykończył całą akcję.

Manchester United – Brighton 2:0 (0:0)
Bramki: 51′ Ronaldo, 90 + 7′ Fernandes

W następnej kolejce Manchester United wybierze się na Elland Road, gdzie zmierzy się z Leeds United. Brighton zagra natomiast u siebie z Burnley.