Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Niewidoczny Lewandowski i potknięcie Bayernu! Zobacz jak Bawarczycy stracili bramkę

Opublikowane 16 lutego 2022, 22:51
0
0

Bayern Monachium nie zapewnił sobie zaliczki przed drugim meczem 1/8 finału z RB Salzburg. Bawarczycy tylko zremisowali 1:1 w Austrii.

Obie ekipy podeszły do spotkania z nastawieniem ofensywnym. Dzięki temu kibice od samego początku oglądali grę “od bramki do bramki”. Pierwszą groźną próbę w 10. minucie miał Serge Gnabry.

Chwilę potem uraz zasygnalizował Noah Okafor. Młody zawodnik musiał opuścić plan gry, ale to wyszło gospodarzom na dobre. Zmienił go bowiem Chikwubuike Adamu, który już po kilku minut przebywania na boisku cieszył się z gola!

Miejscowi zaskoczyli Bayern i chcieli pójść za ciosem. Próba Aaronsona została jednak zatrzymana przez Ulreicha. Swoich szans musiał szukać też Bayern Monachium.

W pierwszej połowie koledzy nie mogli jednak odnaleźć Roberta Lewandowskiego. Polak był niewidoczny, a najlepsza okazję do wyrównania stanu rywalizacji miał Leroy Sane. Jego strzał minął jednak słupek bramki Salzburga.

Tuż przed przerwą pachniało rzutem karnym dla gospodarzy. Po błędzie własnym defensywy Bayernu jeden z graczy Salzburga padł w polu karnym. Michael Oliver podszedł do monitora VAR, ale nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Po powrocie na murawę Bayern musiał rzucić więcej sił do ataku. Mogło to skończyć się stratą drugiej bramki, ponieważ Nicolas Seiwald miał na początku drugiej odsłony dogodną okazję, lecz jej nie wykorzystał.

W następnej części spotkania to Bayern napierał na bramkę Salzburga. Swoje próby mieli Coman, Sane oraz Gnabry.

Gospodarze próbowali wykorzystać większe siły rzucone do ataku przez Bayern i zaniepokoili dwukrotnie Svena Ulreicha. Blisko dobicia Bawarczyków byli Karim Adeyemi oraz Junior Adamu.

Bawarczycy w końcu dopięli swego i zdobyli bramkę dającą remis w rywalizacji. Thomas Mueller świetnie wypatrzył Kingsleya Comana, a ten zdołał wykorzystać sytuację w jakiej się znalazł i pokonał golkipera gospodarzy.

Bramka Adamu:

RB Salzburg – Bayern Monachium 1:1 (1:0)
Bramki: 21′ Adamu – 90′ Coman

Bayern Monachium, zanim ponownie zmierzy się ponownie z RB Salzburg, zagra trzy mecze ligowe. Rywalami Bawarczyków będą Greuther Furt, Eintracht Frankfurt i Bayer Leverkusen. Byki z Salzburga w tym czasie zagrają cztery mecze. Trzy z nich będą to ligowe starcia, a jeden to półfinałowy pojedynek w Pucharze Austrii.