fot: Screenshot
Opublikowane 16 lutego 2022, 22:57
0
0

W niezwykle ciekawie zapowiadającym się starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów Inter Mediolan podejmował Liverpool. Przyjezdni wywieźli z San Siro bardzo korzystny rezultat ponieważ wygrali 2:0. Mecz sędziował polski arbiter Szymon Marciniak.

Do pierwszej groźnej sytuacji doszło już w 5. minucie. Lautaro Martinez otrzymał dobre podanie i zdecydował się uderzyć na bramkę The Reds. Posłana przez niego piłka minęła jednak prawy słupek.

Niedługo potem Handanovicia zatrudnił Thiago, a potem do piłki wrzuconej w pole karne Nerrazzurich najwyżej wyskoczył Sadio Mane. W 16. minucie przyjezdnych postraszył Hakan Calhanoglu, który trafił w poprzeczkę.

Niewiele brakowało, a w 23. minucie spotkania Sadio Mane zdobyłby efektownego gola z przewrotki. Uderzona przez niego piłka trafiła jednak tylko w boczną siatkę.

W końcowych minutach pierwszej odsłony spotkania przed dobrą okazją stanął Milan Skriniar. Defensor Interu wbiegł w pole karne i oddał strzał głową, który jednak nie był celny.

Po powrocie na murawę lepiej w drugą odsłonę spotkania weszli gospodarze. Ani Brozović, Dżeko czy też Perisić nie byli jednak w stanie pokonać Alissona.

W 60. minucie Edin Dżeko pokonał golkipera Liverpoolu, lecz wcześniej został złapany na spalonym. Piętnaście minut potem to Roberto Firmino przejął pałeczkę i dał prowadzenie swojej drużynie. Brazylijczyk wyskoczył najwyżej do piłki wrzuconej z rzutu rożnego przez Andrew Robertsona. Nerrazzurich dobił w 83. minucie Mohamed Salah.

Skrót meczu:

Inter Mediolan – Liverpool 0:0 (0:2)
Bramki: 75′ Firmino, 83. Salah

Inter przed rewanże zagra w lidze z Sassuolo, Genuą oraz Salernitaną. Dodatkowo Nerrazzuri rozegrają derbowy pojedynek z Milanem w Pucharze Włoch. The Reds w Premier League zmierzą się z Norwich, Leeds oraz West Hamem. Oprócz tego końcem lutego zagrają w finale EFL Cup z Chelsea Londyn.